Bouchardová a Puigová prvýkrát vyhrali turnaje na okruhu WTA

Eugenie Bouchardová
Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová bozkáva trofej po finálovom zápase na turnaji v Norimbergu, v ktorom porazila Češku Karolínu Plíškovú. Foto: SITA/AP

ŠTRASBURG/NORIMBERG 24. mája (WEBNOVINY) – Portorická tenistka Mónica Puigová zvíťazila v sobotňajšom finále dvojhry na turnaji WTA International Internationaux de Strasbourg vo francúzskom Štrasburgu nad takisto nenasadenou Španielkou Silviou Solerovou-Espinosovou za 70 minút 6:4, 6:3. Dvadsaťročná v Miami na Floride žijúca 56. hráčka svetového rebríčka Puigová sa raduje zo svojej premiérovej singlovej trofeje na hlavnej profesionálnej úrovni.

Z prvej trofeje na okruhu WTA sa teší aj Eugenie Bourchardová. Kanaďanka nasadená ako druhá vyhrala v sobotňajšom finále dvojhry na turnaji WTA International Nürnberger Versicherungscup v nemeckom Norimbergu nad Češkou Karolínou Plíškovou za 114 minút 6:2, 4:6, 6:3. Dvadsaťročná 19. hráčka svetového rebríčka Bouchardová, v januári semifinalistka melbournských grandslamových Australian Open, získala svoj prvý singlový titul na hlavnej profesionálnej úrovni. Vlani neuspela vo finále v japonskej Osake.

Dvojhra – Štrasburg (finále):

Mónica Puigová (Portor.) – Silvia Solerová-Espinosová (Šp.) 6:4, 6:3 za 70 minút

Dvojhra – Norimberg (finále):

Eugenie Bouchardová (Kan.-2) – Karolína Plíšková (ČR) 6:2, 4:6, 6:3 za 114 minút

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karolína Plíšková