BOX: Mayweather mal konflikt s expriateľkou

Floyd Mayweather Jr.
Floyd Mayweather Jr. Foto: AP Photo/Isaac Brekken

LAS VEGAS 14. septembra (WEBNOVINY) – Americký boxer Floyd Mayweather je trestne stíhaný pre podozrenie z vyhrážania, fyzického napadnutia a odcudzenia mobilného telefónu svojej bývalej priateľke a matke troch spoločných detí Josie Harrisovej.

Pôvodne sa mal byť profesionálny majster sveta welterovej hmotnostnej kategórie organizácie WBC dopustiť domáceho násilia, ale v pondelok zverejnená policajná správa hovorí o niečom inom. Ku konfrontácii medzi Harrisovou a Mayweatherom prišlo minulý týždeň vo štvrtok v dome v Las Vegas, pravdepodobnou príčinou bol vzťah ženy s iným mužom.

Tridsaťtriročný pästiar sa mal expriateľke vyhrážať smrťou, v policajnej správe je zaznamenaný jeho výrok: „Postarám sa, aby ste obaja zmizli.“ Trestne stíhaný muž sa v piatok sám prihlásil na polícii, prepustili ho na kauciu 3000 dolárov. Pred súd v Las Vegas sa má postaviť 9. novembra. „Veríme, že sa čoskoro ukáže, čo sa v skutočnosti stalo,“ povedala Mayweatherova právnička Karen Wincklerová. Harrisová už v roku 2005 žalovala Mayweathera za domáce násilie.

Súd v Nevade boxera oslobodil po tom, ako sa priateľka priznala, že si svoj príbeh o úderoch a kopancoch v nočnom klube vymyslela, pretože ju nahnevalo, keď ju otec troch detí opustil kvôli inej žene. Od mája tohto roku žijú odlúčene.

Mayweather naposledy v máji zdolal v Las Vegas Shana Mosleyho, za čo zinkasoval 20 miliónov dolárov. Po 41 zápasoch v profesionálnom ringu stále nezdolaný borec sa mal v tomto roku postaviť proti filipínskemu pästiarovi Mannymu Pacquiaovi, ale pre spory ohľadom dopingových testov zo zápasu nič nebolo. Momentálne obe strany rokujú o novom termíne a podmienkach.

SITA, AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Floyd Mayweather