Boxer Floyd Mayweather ide pre napadnutie priateľky za mreže

Boxer
Americký boxer Floyd Mayweather v 42 doterajších súbojoch nenašiel v profesionálnom ringu premožiteľa. Foto: Archívne foto SITA/AP

LAS VEGAS 22. decembra (WEBNOVINY) – Amerického boxera Floyda Mayweathera potrestali trojmesačným väzením po tom, ako sa priznal k domácemu násiliu a obťažovaniu.

Sudkyňa Melissa Saragosová z Las Vegas mu tiež nariadila odslúžiť 100 hodín verejnoprospešných prác, zaplatiť pokutu 2500 dolárov a absolvovať terapeutický program pre osoby so sklonom k násiliu.

Viacnásobný profesionálny majster sveta viacerých hmotnostných kategórií sa vopred dohodol na takomto riešení, inak mu hrozila strata slobody na 34 rokov. Kauza sa týkala udalostí spred 15 mesiacov, keď pri hádke udrel svoju bývalú priateľku Josie Harrisovú v jej dome a vyhrážal sa dvom ich spoločným deťom.

Mayweather v 42 doterajších súbojoch nenašiel v profesionálnom ringu premožiteľa. Naposledy v septembri nie veľmi športovým spôsobom knokautoval v súboji o titul šampióna welterovej váhy organizácie WBC svojho krajana Victora Ortiza.

Súper sa mu po napomenutí rozhodcom išiel ospravedlniť a obaja sa dotkli rukavicami, keď Mayweather v priebehu sekundy nečakane zaútočil a poslal Ortiza na zem. Podľa pravidiel boxu bolo všetko v poriadku, diváci však víťaza vypískali.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Floyd Mayweather