Boxerská legenda pytliači v revíri s olympijskými nádejami

Mike tyson spike lee
Zľava: Boxerská legenda Mike Tyson a režisér Spike Lee. Foto: SITA/AP Amanda Schwab

NEW YORK 2. októbra (WEBNOVINY) – Bolo iba otázkou času, kedy bývalý profesionálny majster sveta v boxe Mike Tyson niečo vyvedie aj v novej úlohe promotéra.

So svojou aktivitou to opäť raz trochu prehnal, Boxerská asociácia USA (USA Boxing) ho obvinila z „pytliactva“.

Vraj ponúka peniaze za prestup k profesionálom boxerom, s ktorými USA Boxing počíta v súvislosti s účasťou na olympijských hrách 2016.

Sú medzi nimi aj osemnásťroční chlapci, ktorých údajne Tysonova Iron Mike Productions láka na „odrobinky“ v porovnaní s tým, čo by mohli raz zarábať s titulom olympijského šampióna na konte.

„Mike, USA Boxing nemá prostriedky na to, aby ti mohla konkurovať. Ak máš peniaze nazvyš a chceš pomôcť mladým športovcom a boxu ako takému, venuj ich na tréningové štipendiá a pomôž krajine, aby sa vrátila na niekdajšie medailové pozície. Prosím ťa, nesnaž sa ich od nás odlákať. Keď sa im podarí získať medailu, potom s nimi môžeš podpísať zmluvu,“ napísal Tysonovi v liste člen rady prezidentov USA Boxing Charles Butler.

Spoločnosť Iron Mike Promotions v utorok podpísala zmluvu s dvojnásobným národným šampiónom medzi juniormi Ericksonom Lubinom z Floridy, ktorý v ten istý deň oslávil 18. narodeniny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mike Tyson