Brankár Binnington si v NHL vydobyl nový kontrakt, dohodou so St. Louis sa vyhol arbitráži

Jordan Binnington, St. Louis Blues, NHL
Brankár Jordan Binnington v drese St. Louis Blues.

Dvojročný kontrakt za 8,8 milióna USD si vydobyl hokejový brankár Jordan Binnington u svojho zamestnávateľa St. Louis Blues. Hrdina nedávneho play-off a jeden z pilierov Blues na ceste k historickému Stanley Cupu sa vyhol arbitrážnemu konaniu, ktoré sa malo konať 20. júla.

„Som rád, že sme sa dohodli na tejto podobe zmluvy. Som vďačný mestu St. Louis, že ma prijalo a vložilo do mňa dôveru. Mám dostatok motivácie, aby sme sa v organizácii St. Louis Blues pokúsili o ďalší úspech,“ uviedol 26-ročný Binnington na oficiálnom tímovom webe.

Nováčikovský rekord v play-off NHL

Binnington stanovil nováčikovský rekord v play-off 2019 so 16 víťazstvami v 26 zápasoch, úspešnosťou zásahov 91,4% a priemerom 2,46 gólu na zápas.

Bluesmani aj jeho zásluhou získali Stanley Cup po prvý raz v 51-ročnej histórii. Predtým v 32 zápasoch základnej časti dosiahol 24 víťazstiev (z toho 5 shutoutov), úspešnosť zásahov 92,7% a priemer inkasovaných gólov 1,89.

Jeho hokejová minulosť ako aj účinkovanie St. Louis Blues v tejto sezóne NHL pripomína bájny príbeh o rozprávkovej Popoluške.

Minulú sezónu začal na farme

Binningtona draftovalo St. Louis v roku 2011 v 3. kole z 87. miesta. Odvtedy začínal každú sezónu v nižšej zámorskej súťaži AHL a medzi elitu v NHL nakukol jediný raz v ročníku 2015/2016, aj to len na jeden zápas. Zatiaľ čo však okolie neverilo jeho kvalitám, on sa poctivo pripravoval na každý zápas a snažil sa zlepšovať.

V prvej polovici uplynulej sezóny sa uviedol v tíme AHL San Antonio Rampage 11 víťazstvami v 15 zápasoch a priemerom 2,08 inkasovaného gólu na zápas.

A keďže hráči St. Louis sa krátko po Novom roku ocitli na poslednej priečke v NHL, nečakaný požiar bolo treba hasiť. Brankárska voľba padla na 25-ročného Binningtona, ktorý nahradil o tri roky staršieho a o 260 zápasov v NHL skúsenejšieho Jakea Allena.

„Mám za sebou aj ťažké časy, častejšie som bol dolu a nie hore. Čím väčšia je však výzva, tým lepšia je aj moja odpoveď. Každý deň sa snažím zlepšovať a vyťažiť čo najviac zo svojho talentu,“ dodal Binnington.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jordan Binnington
Firmy a inštitúcie St. Louis Blues