Steffen Thoresen (21), Patrik Zackrisson (19)
1
Švédsky útočník Patrik Zackrisson (19) v súboji s Nórom Steffenom Thoresenom (21) počas zápasu C-skupiny na olympijskom turnaji. Pjongčang, 15. február 2018. Foto: SITA/AP.
15. 02. 2018 14:15 Hokej od Webnoviny.skSITA Diskusia

Brankár Fasth vychytal nulu, Švédi majú prvú výhru na olympiáde v Pjongčangu

PJONGČANG 15. februára (WebNoviny.sk) – Favorizované Švédsko si bez ťažkostí poradilo s Nórskom 4:0 v základnej C-skupine mužského hokejového turnaja na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Pod triumf „troch koruniek“ sa podpísali Par Lindhölm, Anton Lander, Dennis Everberg a Mikael Wikstrand.

Prelink

Fínsko v prvom štvrtkovom stretnutí „céčka“ zdolalo Nemecko 5:2. Skóre stretnutia otvoril už v 4. minúte v presilovej hre Sami Lepistö, na jeho zásah odpovedal rovnako v početnej výhode Brooks Macek vyrovnaním na 1:1 v 9. minúte.

Ešte pred prvou sirénou poslal Fínov do vedenia Mika Pyörälä, po druhej tretine Suomi viedli už 4:1 gólmi mladíka Eeliho Tolvanena a Lasseho Kukkonena. V 42. minúte skorigoval Frank Hördler, ale konečnú podobu výsledku dal v 53. minúte Joonas Kemppainen.

ZOH 2018 v Pjongčangu

HOKEJ: C-skupina

Nórsko – Švédsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly: 6. Lindhölm, 17. Lander, 49. Everberg, 50. Wikstrand
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Wehrli (Švaj.) – Lazarev (Rus.), Ritter (USA)

Nórsko: Haugen – Holös, Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Johannesen, Ödegaard, Espeland – K. A. Olimb, P. Thoresen, M. Olimb – Bastiansen, Rosseli Olsen, Reichenberg – Trettenes, S. Thoresen, K. Forsberg – Salsten, Röymark, Roest – Kristiansen
Švédsko: Fasth – E. Gustafsson, Ahnelöv, S. Kronwall, Bertilsson, Wikstrand, Fransson, Hersley – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson, J. Lundqvist, Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Bergström, Staalberg, Norman – Zackrisson

Tabuľka C-skupiny

1. Švédsko 1 1 0 0 0 4:0 3
2. Fínsko 1 1 0 0 0 5:2 3
3. Nemecko 1 0 0 0 1 2:5 0
4. Nórsko 1 0 0 0 1 0:4 0

Fíni začali olympijský hokejový turnaj víťazstvam nad Nemeckom Tréner Znarok proti Slovensku nemal „plán B“, idea spojenia hráčov so 109 rokmi do elitného útoku nevyšla

Aktualizované: Slovenská K4 získala bronz na svetovom šampionáte a vybojovala aj olympijské miestenku Priemerný zamestnanec na Slovensku potreboval na zaplatenie daní odpracovať viac ako 228 dní NASA preveruje údajný prvý zločin vo vesmíre, astronautka sa prihlásila do bankového účtu manželky Meteorológovia varujú pred búrkami, výstraha neplatí len pre 13 okresov Slovenska Video: Spochybňovanie SNP nie je podľa premiéra Pellegriniho vôbec namieste Novomanželia zomreli niekoľko minút po svadbe, ich auto sa po zrážke s nákladiakom prevrátilo Premiér Johnson si získal dôveru prezidenta Trumpa, ktorý schválil jeho prístup k brexitu