Brankár Fasth vychytal nulu, Švédi majú prvú výhru na olympiáde v Pjongčangu

Steffen Thoresen (21), Patrik Zackrisson (19)
Švédsky útočník Patrik Zackrisson (19) v súboji s Nórom Steffenom Thoresenom (21) počas zápasu C-skupiny na olympijskom turnaji. Pjongčang, 15. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 15. februára (WebNoviny.sk) – Favorizované Švédsko si bez ťažkostí poradilo s Nórskom 4:0 v základnej C-skupine mužského hokejového turnaja na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Pod triumf „troch koruniek“ sa podpísali Par Lindhölm, Anton Lander, Dennis Everberg a Mikael Wikstrand.

Prelink

Fínsko v prvom štvrtkovom stretnutí „céčka“ zdolalo Nemecko 5:2. Skóre stretnutia otvoril už v 4. minúte v presilovej hre Sami Lepistö, na jeho zásah odpovedal rovnako v početnej výhode Brooks Macek vyrovnaním na 1:1 v 9. minúte.

Ešte pred prvou sirénou poslal Fínov do vedenia Mika Pyörälä, po druhej tretine Suomi viedli už 4:1 gólmi mladíka Eeliho Tolvanena a Lasseho Kukkonena. V 42. minúte skorigoval Frank Hördler, ale konečnú podobu výsledku dal v 53. minúte Joonas Kemppainen.

ZOH 2018 v Pjongčangu

HOKEJ: C-skupina

Nórsko – Švédsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly: 6. Lindhölm, 17. Lander, 49. Everberg, 50. Wikstrand
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Wehrli (Švaj.) – Lazarev (Rus.), Ritter (USA)

Nórsko: Haugen – Holös, Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Johannesen, Ödegaard, Espeland – K. A. Olimb, P. Thoresen, M. Olimb – Bastiansen, Rosseli Olsen, Reichenberg – Trettenes, S. Thoresen, K. Forsberg – Salsten, Röymark, Roest – Kristiansen
Švédsko: Fasth – E. Gustafsson, Ahnelöv, S. Kronwall, Bertilsson, Wikstrand, Fransson, Hersley – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson, J. Lundqvist, Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Bergström, Staalberg, Norman – Zackrisson