Šesťgólový zápas medzi Slovanom a Besiktasom odštartoval kiks Kariusa, situáciu mal vyriešiť inak

Európska liga: ŠK Slovan Bratislava - Besiktas Istanbul
Chyba brankára Lorisa Kariusa z Besiktasu Istanbul, po ktorej Andraž Šporar (ŠK Slovan Bratislava) otvoril skóre duelu K-skupiny Európskej ligy. Bratislava, 19. september 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Štvrtkový šesťgólový futbalový večer na Tehelnom poli odštartoval kiks nemeckého brankára Besiktasu Istanbul Lorisa Kariusa, po ktorom slovinský kanonier Slovana Bratislava Andraž Šporar pohodlne skóroval do prázdnej bránky.

Historicky prvé víťazstvo

A hoci potom favorizovaní hostia do konca prvého polčasu otočili na 2:1, trojgólový obrat slovanistov po prestávke znamenal ich historicky prvé víťazstvo v skupinovej fáze Európskej ligy.

„Máte právo byť nahnevaní, ale sme jedna komunita a zostaňme spolu. V tejto sezóne máme pred sebou ešte veľa zápasov. Najbližší už v pondelok proti Basaksehiru a my vás potrebujeme,“ cituje brankára Kariusa turecký športový portál Sporx.

Po Kariusovej veľkej chybe sa futbalovým znalcom okamžite vynorili spomienky na jeho dve zaváhania z kyjevského finále Ligy majstrov 2018, ktoré sa podpísali pod prehru FC Liverpool s Realom Madrid 1:3.

Dni v Liverpoole mal spočítané

Práve vtedy sa akoby rozhodlo o tom, že Kariusove dni v Liverpoole sú spočítané a putoval na hosťovanie do Besiktasu. V jeho drese si v uplynulej sezóne pripísal tretie miesto v konečnej tabuľke tureckej Süper Lig a vybojoval účasť v pohárovej Európe.

Úvod novej sezóny však Besiktasu nevyšiel, v prvých štyroch zápasoch najvyššej tureckej súťaže vybojoval iba 4 body a pripísal si jediné víťazstvo. Teraz navyše zlyhal aj v prvom zápase skupinovej fázy EL.

„Momentálne nám to nejde tak, ako by sme si všetci predstavovali. Viem, že prehra so Slovanom veľmi bolí. Rovnako vás fanúšikov ako aj nás hráčov. Preberám zodpovednosť za prvý gól, mal som tú situáciu vyriešiť inak. Zomknime sa však celý klub a ťahajme za jeden povraz. Táto sezóna sa ešte len začína. Už v pondelok večer vás budeme potrebovať,“ prihovoril sa 26-ročný Karius fanúšikom na twitteri. V pohárovej Európe bude môcť Besiktas napraviť svoje zaváhanie 3. októbra, keď doma privíta anglický Wolverhampton.

ŠK Slovan Bratislava v pohárovej Európe

(sezóna 2019/2020)

Liga majstrov – 1. predkolo

1. zápas: ŠK Slovan Bratislava – FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) 1:1 (0:0)
odveta: FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) – ŠK Slovan Bratislava 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), na strely zo značky pokutového kopu 3:2