Brankár Mucha sa vracia domov, mal by posilniť Slovan

Jan mucha
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Mucha sa po desiatich rokoch vracia zo zahraničia domov a zrejme sa stane novou posilou Slovana Bratislava.

O služby účastníka majstrovstiev sveta 2010 v JAR mal záujem aj nováčik najvyššej ruskej futbalovej súťaže Krídla Sovietov Samara, kde má zmluvu do 30. júna.

„Už dlhšie sme boli zameraní na Jana Muchu. Keďže Pernišovi sa končí k 30. júnu zmluva, hľadali sme náhradu na post brankárskej jednotky. Rokovania boli dlhé a namáhavé, lebo sa oňho zaujímali ďalšie zahraničné kluby z Turecka i Belgicka. Záujem je zo strany hráča i nás. Boli by sme radi, ak by prišlo k dohode s hráčom i manažérom, aby sme s ním mohli počítať už začiatkom júla v európskom pohári,“ uviedol pre denník Nový Čas viceprezident „belasých“ Ivan Kmotrík mladší.

Mucha sa napokon podľa informácií agentúry SITA z prostredia klubu, ktoré však oficiálne nepotvrdila žiadna zo zainteresovaných strán, rozhodol akceptovať ponuku zo Slovana. Na Pasienkoch už v minulosti pôsobil, keď bol dvojkou v Interi Bratislava za Miroslavom Hýllom.

Mucha strávil ostatných šesť mesiacov na hosťovaní zo Samary v Arsenale Tula. Tridsaťdvaročný rodák z Belej nad Cirochou sa stal hráčom ruského klubu v júli 2013, predtým pôsobil v tíme účastníka anglickej súťaže Premier League FC Everton. V minulosti chytal aj za Žilinu a Legiu Varšava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan KmotríkJán Mucha
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava