Brankárka Tomčíková je najlepšou hokejistkou Slovenska

Zuzana Tomčíková
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) – Najlepšou hokejistkou Slovenska v sezóne 2013/2014 sa stala brankárka Zuzana Tomčíková, Cenu Michala Polóniho za fair-play dostal Richard Lelkeš z HK Nitra.

Ocenenia si prevzali počas štvrtkového zasadnutia Rady Slovenského zväzu ľadového hokeja v bratislavskom DoubleTree by Hilton.

Tomčíková sa teší z ankety už štvrtý raz

Tomčíková vyhrala anketu prvýkrát od roku 2011, predtým sa radovala trikrát za sebou. Na tróne vymenila bývalú reprezentačnú kolegyňu Martinu Veličkovú.

Dvadsaťšesťročná brankárka pomohla v uplynulej sezóne Tornadu Moskovská oblasť k obhajobe triumfu v Európskom pohári majstrov, v najvyššej ruskej súťaži získala s klubom striebornú medailu.

„V Rusku sme nezískali titul, preto to bola trochu smutnejšia sezóna. Aj tieto veci sa stávajú, neberiem to tragicky. Dôležité je, že sme obhájili s klubom európsky titul. Pre nás to bola ťažká sezóna, lebo sme mali desať hráčok na zimných olympijských hrách a predtým chodievali na reprezentačné zrazy. Boli preto unavené, chýbal priestor na zohranie sa, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Neskončilo to však až tak zle, po troch rokoch titulov po sebe muselo raz prísť aj druhé miesto,“ hodnotila sezónu pre agentúru SITA Zuzana Tomčíková.

‚Reprezentácia je už minulosť,‘ potvrdila brankárka

V súčasnosti si hľadá klub, pôsobenie v novom projekte slovenskej hokejovej reprezentácie pod gesciou Ministerstva vnútra SR však vylučuje. V národnom tíme pred časom ukončila svoje pôsobenie. „Reprezentácia je už minulosť,“ zopakovala Tomčíková.

Lelkeš dostal cenu fair-play za gesto v šiestom finále Tipsport extraligy medzi Nitrou a Košicami. V úvode tretej tretiny po súboji Nitranov Richarda Lelkeša a Petra Ordzovenského s Petrom Sojčíkom sa rozhodol hlavný rozhodca Peter Jonák poslať na trestnú lavicu košického útočníka, ktorý mal podľa jeho názoru zasiahnuť Ordzovenského vysokou hokejkou.

Lelkeš však výrok arbitra poopravil a priznal, že spoluhráča trafil on. „Neváhal som, naznačil som, že išlo o moju hokejku a opravil jeho výrok. Niektorí spoluhráči si to ani nevšimli, že sme mali hrať presilovku. Dozvedeli sa to až z médií po stretnutí. Nikto mi nič nevyčítal, všetci kvitovali, že to bolo správne rozhodnutie,“ uviedol Lelkeš.

Za najlepšieho brankára I. hokejovej ligy vyhlásili vo štvrtok Miroslava Hálu z Trnavy, ocenenie pre najlepšieho obrancu dostal Martin Ivičič zo Senice a pre najlepšieho útočníka Igor Halás z Prešova.

Najproduktívnejším hráčom dlhodobej sezóny bol Tomáš Hričina z Bardejova, ktorý v 44 stretnutiach strelil 22 gólov a pridal 43 asistencií.

Cenu pre najproduktívnejšieho hráča extraligy dorastu si z rúk Karola Faka, po ktorom je pomenovaná, prevzal útočník MHk 32 Liptovský Mikuláš Lukáš Žiak.

Cenu Dušana Pašeka pre najlepšieho strelca extraligy juniorov dostal Denis Markuš z HC Košice, ktorý v 44 zápasoch základnej časti strelil 34 gólov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard LelkešZuzana Tomčíková