Aktualizované: Do bránky proti Švajčiarsku nastúpi Čiliak, slovenská súpiska sa zatiaľ nezmenila

Marek Čiliak
Brankár Marek Čiliak v drese slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.
  • aktualizované 6. mája, 14:07

KODAŇ 6. mája (WebNoviny.sk) – Brankár Marek Čiliak po vynikajúcom výkone v sobotňajšom zápase proti Čechom pri prehre 2:3 po predĺžení začne v bránke slovenskej hokejovej reprezentácie na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku aj v nedeľňajšom večernom stretnutí proti Švajčiarom.

Duel v kodanskej Royal Arene sa začne o 20.15 h. Realizačný tím výberu SR o tom informoval po nedeľňajšom poludňajšom rozkorčuľovaní, na ktorom participovali všetci traja gólmani a sedem korčuliarov. Ďalší hráči sa na večerný zápas pripravovali individuálne.

„Včera chytal Marek famózne, ale dnes je ďalší zápas. Nemôžeme celý šampionát postaviť na jednom stretnutí. Marek má rád ťažké momenty, no máme pripravených ďalších dvoch chalanov, ktorým maximálne veríme. Je jedno, kto bude chytať, vždy bude naša opora,“ poznamenal asistent trénera Ján Lašák a pokračoval: „Chalani sú doráňaní a dostrieľaní, veď v sobotu s Čechmi zblokovali kopec striel. Je to však súčasť našej práce, na toto sú chalani zvyknutí. Chlapci sú pripravení opäť zabojovať o radosť pre fanúšikov.“

Na slovenskej turnajovej súpiske neprišlo k žiadnej zmene, stále sú k dispozícii štyri voľné miesta – jedno pre brankára a tri pre hráčov v poli. Mimo zoznamu hráčov spôsobilých nastúpiť sú zatiaľ Denis Godla, Mário Grman, Marek Hovorka a Andrej Kudrna.

Ani švajčiarska súpiska sa v porovnaní so sobotňajším popoludním nezmenila, figurujú na nej traja brankári a 19 korčuliarov. Švajčiari v sobotu získali dva body za triumf 3:2 po predĺžení nad Rakúšanmi, Slováci bod za spomenutú prehru 2:3 po predĺžení s Čechmi.