Marek Čiliak
Brankár Marek Čiliak v drese slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

Aktualizované: Do bránky proti Švajčiarsku nastúpi Čiliak, slovenská súpiska sa zatiaľ nezmenila

• aktualizované 6. mája, 14:07

KODAŇ 6. mája (WebNoviny.sk) – Brankár Marek Čiliak po vynikajúcom výkone v sobotňajšom zápase proti Čechom pri prehre 2:3 po predĺžení začne v bránke slovenskej hokejovej reprezentácie na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku aj v nedeľňajšom večernom stretnutí proti Švajčiarom.

Duel v kodanskej Royal Arene sa začne o 20.15 h. Realizačný tím výberu SR o tom informoval po nedeľňajšom poludňajšom rozkorčuľovaní, na ktorom participovali všetci traja gólmani a sedem korčuliarov. Ďalší hráči sa na večerný zápas pripravovali individuálne.

„Včera chytal Marek famózne, ale dnes je ďalší zápas. Nemôžeme celý šampionát postaviť na jednom stretnutí. Marek má rád ťažké momenty, no máme pripravených ďalších dvoch chalanov, ktorým maximálne veríme. Je jedno, kto bude chytať, vždy bude naša opora,“ poznamenal asistent trénera Ján Lašák a pokračoval: „Chalani sú doráňaní a dostrieľaní, veď v sobotu s Čechmi zblokovali kopec striel. Je to však súčasť našej práce, na toto sú chalani zvyknutí. Chlapci sú pripravení opäť zabojovať o radosť pre fanúšikov.“

Na slovenskej turnajovej súpiske neprišlo k žiadnej zmene, stále sú k dispozícii štyri voľné miesta – jedno pre brankára a tri pre hráčov v poli. Mimo zoznamu hráčov spôsobilých nastúpiť sú zatiaľ Denis Godla, Mário Grman, Marek Hovorka a Andrej Kudrna.

Ani švajčiarska súpiska sa v porovnaní so sobotňajším popoludním nezmenila, figurujú na nej traja brankári a 19 korčuliarov. Švajčiari v sobotu získali dva body za triumf 3:2 po predĺžení nad Rakúšanmi, Slováci bod za spomenutú prehru 2:3 po predĺžení s Čechmi.

Slovensko delilo 10 sekúnd od víťazstva na MS v hokeji 2018, Česko uspelo po predĺžení Proti Čechom sa na MS v hokeji 2018 musíme správne vyhecovať, hovorí brankár Slovákov Čiliak

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín