Do brány sa proti Švédom postaví Godla, Sloboda po zásahu pukom na duel nenastúpi

Denis Godla, hokej
Hokejista Denis Godla Foto: archívna, SITA/AP

OSKARSHAMN 6. apríla (WebNoviny.sk) – V druhom prípravnom stretnutí proti Švédsku v rámci Euro Hockey Challenge 2018 bude v bránke slovenskej reprezentácie gólman fínskeho tímu KalPa Kuopio Denis Godla.

Po štvrtkovom nezdare 3:6 proti rovnakému súperovi do zápasu nezasiahne Karol Sloboda, ktorý po zásahu pukom absolvoval vyšetrenie s podozrením na otras mozgu. Lekári vážne zranenie vylúčili a skúsený obranca sa znovu pripojil k tímu, ale na duel nenastúpi.

Hráči namiesto prezdápasového rozkorčuľovania po náročnej ceste z Norrköpingu do Oskarshamnu absolvovali stretnutie s trénermi, na ktorom analyzovali hru na videozázname. „Pozreli sme si nejaké veci, rozobrali herné situácie, aby to bolo na ľade lepšie. Zmeny v zostave nebudeme robiť. Pokiaľ ide o času na ľade, dáme väčší priestor mladším hráčom. Včera hrali dobre, takže dostanú dnes viac príležitostí na ľade,“ povedal podľa webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) asistent trénera Róbert Petrovický.

Zostava slovenskej hokejovej reprezentácie na piatkový prípravný zápas proti domácemu Švédsku v seriáli Euro Hockey Challenge 2018 (hrá sa v Oskarshamne od 18.30 h):

Godla – Gernát, J. Valach, Trška, Grman, Bodák, Marek Ďaloga, Fehérváry – Miklík, Buc, L. Nagy – A. Kudrna, M. Hovorka, M. Bakoš – P. Svitana, Krivošík, Šoltés – Štrauch, Šimun, D. Bondra

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denis GodlaKarol SlobodaMarek ĎalogaRóbert Petrovický
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia