Bratia Hochschornerovci obsadili na ME až siedme miesto

Hochschorner

KRAKOV 9. júna (WEBNOVINY) – Na XIV. majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v poľskom Krakove v záverečnej individuálnej disciplíne v C2 zvíťazili Francúzi Pierre Labarelle a Nicolas Peschier.

Striebro si vybojovali dmáci Poliaci Marcin Pochwala s Piotrom Szczepaňským, bronz patrí prekvapeniu súťaže debloviek českému páru Ondřej Karlovský, Jakub Jáně.

Slováci mali k medailám ďaleko. Súrodenci Pavol a Peter Hochschornerovci skončili na 7. mieste, bratranci Ladislav a Peter Škantárovci uzatvárali finálovú výsledkovú listinu na 10. priečke. Tretia slovenská loď s posádkou Tomáš Kučera, Ján Bátik obsadila 16. pozíciu.

Obhajcovia zlata z vlaňajšieho šampionátu v nemeckom Augsburgu Česi Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek skončili ôsmi, olympijskí víťazi z Londýna Tim Baillie, Etienne Stott obsadili až 19. miesto.

Neoficiálne výsledky finále C2:

1. Pierre Labarelle, Nicolas Peschier (Fr.) 95,33 (0), 2. Marcin Pochwala, Piotr Szczepaňski (Poľ.) 96,25 (0), 3. Ondřej Karlovský, Jakub Jáně (ČR) 97,06 (4), 4. Gauthier Klauss, Matthieu Peche (Fr.) 98,10 (2), 5. Hugo Biso, Pierre Picco (Fr.) 98,13 (0), 6. Filip Brzeziňski, Andrzej Brzeziňski (Poľ.) 98,61 (2), 7. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner 99,13 (0), … 10. Ladislav Škantár, Peter Škantár 149,96 (50), … v semifinále 16. Tomáš Kučera, Ján Bátik (všetci SR) 107,12 (0) – nepostúpili do finále

Viac k osobe Ján BátikLadislav ŠkantárPavol HochschornerPeter HochschornerPeter Škantár