Bratislava bojuje proti šíreniu Covid-19, dezinfikuje verejné priestory, chodníky aj zastávky MHD (video)

Dezinfekcia, koronavirus
Foto: ilustračné, Getty Images

Bratislava pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov. „Hlavné mesto s cieľom zníženia prenosu vírusového ochorenia COVID-19 dezinfikuje verejné miesta, kde sa pohybuje viac ľudí. Prioritne ide o chodníky na vstupoch do nemocníc a do domov seniorov po celej Bratislave. Medzi nimi sú zariadenia hlavného mesta, mestských častí aj súkromné zariadenia, ktoré boli v súčasnej situácii vytypované ako dôležité,“ uviedol v tlačovej správe hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

Chodníky hlavné mesto dezinfikuje pomocou multikáry s cisternou naplnenou dezinfekciou. V okoliach týchto lokalít zároveň pracovníci ručne dezinfikujú aj odpadkové koše.

Viac o téme: Koronavírus

„Dezinfekciu robia v nočných hodinách a bude vykonávaná v pravidelných intervaloch až do odvolania,“ doplnil hovorca.

Ďalšími dôležitými plochami učenými na dezinfekciu sú podľa mesta frekventované prestupné dopravné uzly a podchody, ako napríklad Trnavské mýto, Račianske mýto, Patrónka, Hlavná stanica, dočasná autobusová stanica Mlynské nivy, Železničná stanica Petržalka a okolie tzv. Pentagonu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Hlavné mesto dezinfikuje aj nástupné plochy najvyužívanejších zastávok MHD v centre a širšom centre mesta, napríklad SAV, Bajkalská/Trnavská cesta, Miletičova/Prievozská, Zochova, Kollárovo námestie, Námestie SNP, Hodžovo námestie, Kamenné námestie, Obchodná ulica, Šafárikovo námestie, pod Mostom SNP či Slávičie údolie.

„Rovnako boli dezinfikované aj lavičky a zábradlia na frekventovaných námestiach v centre a širšom centre mesta,“ uzavrel Bubla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Bubla