Bratislava bude opravovať trať, obmedzia električkové spoje

Zo stanice v Bratislave jazdia dočasne električky
Pohľad na električku na obratisku na Hlavnej stanici Bratislava. Dopravný podnik Bratislava spustil skúšobnú prevádzku električkových liniek 1 a 2 na hlavnú stanicu len pár dní pred komunálnymi voľbami. Bratislava, 11. november 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Pre opravu električkovej trate v Bratislave nebudú od piatku do nedele (8. až 10. mája) premávať električky medzi zastávkami Blumentál a Vozovňa Krasňany.

Električková doprava v tomto úseku bude nahradená autobusmi s označením X3. Medzi Blumentálom a Vozovňou Krasňany náhradné autobusy obslúžia všetky zástavky nočnej linky N55. Od Vozovne Krasňany do Rače pôjdu náhradné električky s označením X3. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Zmenená bude počas opráv na račianskej trati aj trasa električiek linky č. 5, ktorá bežne premáva medzi Dúbravkou a Račou. Počas výluky budú električky č. 5 premávať obojsmerne medzi Dúbravkou a Ružinovom. Jazdiť budú po trase Pri kríži, Karlova Ves, tunel, Obchodná, Radlinského (Blumentál), Vazovova, Krížna, Trnavské mýto, Miletičova, Ružinovská, Astronomická. Na náhradnú autobusovú linku X3 do Rače budú môcť cestujúci prestúpiť na zastávke Blumentál. Z náhradného autobusu na náhradnú električkovú linku X3 bude možné prestúpiť na zastávke Vozovňa Krasňany. Počas trvania dopravných obmedzení nebudú premávať električky linky č. 3 a 8.

Od piatku do nedele budú opravovať električkovú trať v úseku Račianske mýto – Komisárky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom