Bratislava Capitals má veľké ambície, chce hrať na štadióne Ondreja Nepelu a postúpiť medzi elitu

HC Bratislava Capitals
Prezident Dušan Pašek, športový manažér Július Koval a hlavný tréner Peter Oremus počas tlačovej konferencie hokejového klubu HC Bratislava Capitals v rámci prezentácie tímu pred začiatkom sezóny 2019/2020. Bratislava, 7. august 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

S novým názvom, logom, dresmi a jednoznačným cieľom postúpiť medzi slovenskú hokejovú elitu vstúpia do novej sezóny hráči tímu Bratislava Capitals.

Prezident klubu Dušan Pašek ml. sa na stredajšej tlačovej konferencii vyjadril, že klub HC Bratislava prešiel kompletnou zmenou značky, tzv. „rebrandingom“ a zároveň predstavil zloženie hráčskeho kádra aj realizačného tímu. Hlavným trénerom mužstva bude skúsený Peter Oremus, pričom post jeho asistenta prijal bývalý slovenský reprezentant Michal Hudec.

Množstvo hráčov s extraligovými skúsenosťami

Cieľom je úspešné pôsobenie v I. lige a následný postup do najvyššej súťaže. Naše ambície sú podložené troma základnými piliermi – kvalitou na každom poste v našej organizácii, poctivosťou a zodpovednosťou a tiež zábavou pre všetkých. Chceme, aby na zápasy nášho tímu chodili muži, ženy či rodiny s deťmi,“ povedal na úvod tlačovej konferencie Dušan Pašek ml.

Následne dodal, že tím Bratislava Capitals plánuje pôsobiť na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a vedenie klubu v týchto dňoch rokuje s mestom ohľadom nájomnej zmluvy.

Do novej sezóny vstupuje bratislavský klub s rozpočtom približne 500-tisíc eur na platy hráčov a nabitým kádrom. V mužstve figuruje množstvo hráčov s extraligovými či reprezentačnými skúsenosťami. Brankárskou jednotkou bude strieborný medailista z MS 2012 v Helsinkách Peter Hamerlík, jedným z lídrov defenzívy by mal byť úradujúci slovenský šampión Karol Sloboda a v ofenzíve figurujú mená ako Tibor Varga, Dávid Buc, Eric Selleck, Marcel Holovič či dlhoročná opora HK Nitra Marek Slovák.

Šanca byť pri zrode niečoho veľkého

Hlavnou myšlienkou, prečo som sa rozhodol pre tento klub, je šanca byť pri zrode niečoho veľkého. Poznám trénera Oremusa z pôsobenia v Nitre, je to férový človek, čo je veľmi dôležité. Takisto som vedel, s kým budem hrať, čo bol ďalší podstatný faktor,“ skonštatoval Slovák. Ostatných päť a celkovo desať sezón strávil pod Zoborom a priznal, že z Nitry sa mu neodchádzalo ľahko. „Samozrejme, Nitra je moje rodné mesto, mám tam veľa priateľov a rodinu. Budem jej fandiť, no ja tu mám vlastný cieľ a uvidíme, ako to celé dopadne,“ dodal dvojnásobný majster Slovenska.

Hlavným kormidelníkom mužstva bude Peter Oremus, ktorý má bohaté skúsenosti z pôsobenia v najvyššej slovenskej súťaži. Viedol Skalicu, Nitru, Košice, Trenčín a tiež bol asistentom reprezentačného výberu SR. Pri otázke o ambíciách klubu odpovedal veľmi priamo. „Netreba sa za nič skrývať. Sú tu extraligoví hráči, vedenie usilovne pracuje a určite chceme byť v hornej časti tabuľky a prvú ligu zvládnuť,“ vyjadril sa 48-ročný rodák zo Šurian.

Hráčsky káder tímu Bratislava Capitals v sezóne 2019/2020

Brankári: Peter Hamerlík, Matej Gajan, Matej Mega
Obrancovia: Karol Sloboda, Lukáš Bohunický, Matej Bača, Ivan Jankovič, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Ryan Martinelli, Félix Petrinec
Útočníci: Tibor Varga, Marek Slovák, Dávid Buc, Marcel Holovič, Róbert Varga, Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka, Michal Šálka, Erik Smolka, Patrik Danišovský, Eric Selleck

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Oremus