Bratislava dostane finančnú injekciu za šesť miliónov eur

Bratislava
Bratislava sa sústreďuje aj na ukrajinských turistov. Foto: Facebook.com/slovakia

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) – Hlavné mesto Slovenska Bratislava dostane podporu od vlády vo výške 6 miliónov eur. „Rozhodnutie, ktoré dnes vláda prijala, spočíva v tom, že Bratislava dostane dodatočne 6 miliónov eur,“ konštatoval po rokovaní vlády primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. Ako ďalej uviedol, z toho 2,5 milióna eur bude formou návratnej finančnej výpomoci a 3,5 milióna eur je podpora pre plnenie funkcií hlavného mesta. Primátor zároveň dodal, že schválenie podpory nesúvisí s tým, že je volebný rok a na jeseň budú komunálne voľby.

Prostriedky z návratnej finančnej výpomoci sú určené na zabezpečenie spoluúčasti mesta na financovaní rozvojových dopravných projektov, ktoré sú hradené najmä z európskych fondov a z príspevku Vlády SR vo výške 10 percent. Ide najmä o projekt rekonštrukcie Starého mosta a výstavbu koľajovej trate do Petržalky, či o projekt modernizácie električkovej trate do Dúbravky. Časť z týchto peňazí by sa mala použiť aj pri modernizácii električkovej trate na hlavnú stanicu v úseku Radlinského-Kýčerského či na nákup nových trolejbusov a električiek.

Z dotácia 3,5 milióna eur je na krytie zvýšených výdavkov spojených s čistotou a údržbou ciest, vrátane prejazdných úsekov ciest I., II. a III. triedy vo vlastníctve mesta Bratislavy vyčlenených 2,4 milióna eur. „V každom krajskom meste cesty prvej triedy spravuje a udržuje štát, cesty druhej a tretej triedy udržuje VÚC, príslušný samosprávny kraj. V našom meste to je všetko vo vlastníctve hlavného mesta a my sami to máme financovať, čiže tie peniaze nám pomôžu na to, aby sme udržali v chode cesty,“ uviedol Ftáčnik.

Mestská polícia by mala dostať 240-tis. eur na financovanie nárastu počtu policajtov. Krytie výkonov vo verejnom záujme pri zavedení integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji si vyžiada 600-tis. eur. Bratislavská organizácia cestovného ruchu pre výrazný nárast počtu turistov v minulom a predminulom roku dostane 260-tis. eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Ftáčnik
Firmy a inštitúcie Vláda SR