Foto: Bratislava je pripravená na majstrovstvá Európy žien vo volejbale, záujem fanúšikov sa zvyšuje

ME žien vo volejbale
Maskot podujatia počas prehliadky Stadium tour po bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu pred začiatkom majstrovstiev Európy (ME) žien vo volejbale. Bratislava, 20. august 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

Už o tri dni sa začnú majstrovstvá Európy žien vo volejbale (23. augusta – 1. septembra) a jednu zo základných skupín aj dva osemfinálové duely bude hostiť Bratislava.

V slovenskej metropole sa predstavia okrem domácich reprezentantiek aj Rusky, Bielorusky, Švajčiarky, Španielky a Nemky. Zimný štadión Ondreja Nepelu, ktorý v máji hostil majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, prešiel pred štartom volejbalového šampionátu viacerými zmenami a je pripravený na úvodné stretnutie.

Zachytený bude akýkoľvek detail

Sme veľmi radi, že sme všetko splnili podľa harmonogramu, ktorý sme si stanovili. Môžeme pokojne spať a tešiť sa na prvý zápas,“ uviedol počas utorňajšej mediálnej prehliadky štadióna riaditeľ turnaja Tomáš Singer, ktorý prezradil, koľko divákov sa zmestí do upraveného hľadiska.

Z celkovej kapacity 10-tisíc sedadiel sme ubrali jednu tretinu a máme k dispozícii 6700 miest. Ak bude veľký záujem po prípadných dobrých výsledkov, vieme tieto čísla zvýšiť,“ pokračoval.

Z bratislavskej arény zmizla ľadová plocha. Na betónový podklad položili organizátori základný povrch a následne aj drevenú palubovku so špeciálnym trojfarebným povrchom, ktorý vyrobili a doviezli z Francúzska. „Okrem iného sme museli splniť niekoľko požiadavok z hľadiska technológií. Máme nainštalovaných množstvo moderných prvkov – audiovizuálne systémy, technológie pre videorozhodcu a systém challenge pre posudzovanie sporných zápasových momentov. Máme k dispozícii 23 kamier, zachytený bude akýkoľvek detail. Rozhodca jednoducho urobí verdikt, ktorý sa zobrazí na LED obrazovkách.“

Teší zvýšený záujem fanúšikov

Nedávne majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku mali vysokú návštevnosť, 64 zápasov videlo priamo na tribúnach až 470-tisíc ľudí. Organizátori volejbalových ME nemajú také veľké očakávania, ale teší ich zvýšený záujem. „S predajom vstupeniek sme začali vo februári a bolo to zo začiatku také ‚uspaté‘ aj v dôsledku MS v hokeji. Sme menšinový šport, takže úroveň záujmu je nižšia, ale postupne sa zvyšuje. Vstupenky sa momentálne predávajú dobre a možno fanúšikov prilákajú na tribúny aj zápasy, ktoré uvidia v televízii,“ hovoril Singer.

Slovenské reprezentantky budú mať v Bratislave k dispozícii priestrannú šatňu. Jej špecialitou je to, že každá hráčka má na svojom mieste menovku s fotkou. „Šatňa je vybavená výborne, a tak verím, že sa v nej hráčky budú cítiť dobre. Možno ich jej podoba aj pozitívne prekvapí,“ vysvetľoval Singer, ktorý sa nestretol s netradičnými požiadavkami žiadnej z výprav. „Žiadali akurát svoj súkromný priestor v hoteli, chceli byť na jednom poschodí a podobne. Nemali ani pripomienky k strave. Možno však prídu nejaké prekvapenia. Tímy sa rozhliadnu a potom sa uvidí, či niečo nebudú chcieť zmeniť. Spomedzi výprav je najväčšia ruská, ktorá bude mať skoro 30 členov,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom