Bratislava má most Chucka Norrisa aspoň na Google mapách

Mapy
Foto: maps.google.sk
Chuck norris
Foto: screencrave.com

Výsledky ankety

Najviac hlasov 12 599 získalo pomenovanie Most Chucka Norrisa. Na druhom mieste sa umietnil Most Márie Terézie s 1393 hlasmi a treticu uzavrel názov Cyklomost Devínska s 600 hlasmi. Do ankety sa zapojilo 18 089 respondenotv.

BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) – Bratislava má Most Chucka Norrisa. Aspoň na Google mapách. Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja na zasadnutí zastupiteľstva schválili pomenovanie pre cyklomost.

Nie Most Chucka Norrisa, ale Cyklomost slobody – tak sa bude volať most z bratislavskej Devínskej Novej Vsi do Rakúska.

Aj napriek tomu, že „akčného hrdinu Chucka Norrisa“ podporila verejnosť v ankete najväčším počtom hlasov – získal ich viac ako 12-tisíc.

Na Cyklomoste slobody sa bratislavský kraj dohodol s rakúskou stranou. Most oficiálne otvoria už túto sobotu, cyklisti ho však môžu využívať od augusta.

Ako uviedol podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Ivo Nesrovnal, najobľúbenejší názov medzi ľuďmi je vhodný na popularizáciu mosta a tento svoj účel aj splnil.

Pomenovanie Most Chucka Norrisa však podľa neho nie je pre stavbu vhodný, keďže „cez Chucka Norrisa nemožno prejsť,“ zavtipkoval podpredseda kraja. Doplnil, že na názve Cyklomost slobody sa dohodli s rakúskou stranou.

Krajský poslanec Ján Zvonár však nesúhlasí s tým, že bratislavská župa nepodporila verejnosť v jej názore na názov cyklomosta a „ignorovala ho“. „Na čo potom bola celá táto anketa?“ spýtal sa Zvonár. Podľa predsedu kraja Pavla Freša však nešlo o hlasovanie o názve mosta, ale len o návrhoch, ako by sa volať mohol.

Podľa Freša sa podarilo nájsť meno, ktoré si ľudia osvoja, aj keď je to konzervatívnejšie pomenovanie. Je však podľa neho vhodnejšie vzhľadom na význam miesta, kde pri pokuse o prechod cez hranice prišlo v minulosti o život množstvo ľudí.

Bratislavský samosprávny kraj vyhlásil vo februári anketu o pomenovaní cyklomosta, verejnosť v nej mohla hlasovať do 30. apríla. Účastníci ankety mohli hlasovať za jeden z hlavných návrhov alebo mohli prísť s vlastnými názvami.

Anketa prebiehala na facebookovej stránke kraja, zapojiť sa do nej ľudia mohli aj prostredníctvom mobilnej aplikácie kraja, zaslaním e-mailu alebo vyplnením hlasovacieho lístka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chuck NorrisIvo NesrovnalJán ZvonárPavol Frešo
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)