Bratislava pristaví cisternu s vodou, ľudia sa môžu osviežiť

Bratislavu v horúčavach schladí cisterna s pitnou vodou
Cisternu s pitnou vodou umiestnili na Hlavnom námestí v Bratislave. Magistrát reaguje na vysoké teploty a má pomôcť obyvateľom a návštevníkom Bratislavy, aby dodržiavali pitný režim. Bratislava, 10. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – V piatkový horúci deň bude na Hlavnom námestí v Bratislave stáť cisterna s pitnou vodou. Pristavená bude na námestí od 11:00 do 17:00 a osviežiť sa v nej budú môcť ľudia aj počas nadchádzajúceho víkendu. Cisternu s pitnou vodou zabezpečuje hlavné mesto v spolupráci s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou. Mesto Bratislava o tom informuje na svojej internetovej stránke.

V tieto horúce dni sa môžu obyvatelia i návštevníci Bratislavy osviežiť aj v ôsmich pitných fontánkach v centre hlavného mesta. Doplniť tekutiny môžu ľudia na Župnom námestí, Námestí SNP, v Čitárni u Červeného raka, ale aj na Hviezdoslavovom či Hlavnom námestí.

Časom k nim pribudne fontána Váza II, ktorú momentálne reštaurujú. Po dokončení prác ju mesto plánuje osadiť na nádvorí Primaciálneho paláca. Meteorológovia na víkend hlásia horúce počasie. Na sobotu a nedeľu preto vydali výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami. Teplota sa v týchto dňoch môže vyšplhať na 33 až 35 stupňov Celzia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom