Bratislava privíta mesiac lásky majálesom, bude aj ohňostroj

Majales
Foto: SITA/Michal Burza
Majales
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Už tento víkend sa Bratislavčania aj návštevníci hlavného mesta môžu zabaviť na tradičnom podujatí pod holým nebom – Majálese 2012.

Otvorený hudobný festival sa začne v piatok 4. mája a potrvá do nedele. Ide už o piaty ročník podujatia, ktoré vlani navštívilo viac ako 50-tisíc ľudí.

Tento rok sa celý program bude konať na petržalskej strane Dunaja, na Tyršovom nábreží a v Sade Janka Kráľa. Ako informoval hovorca bratislavského primátora Ľubomír Andrassy, najväčšiu návštevnosť očakávajú v sobotu, keď poobede na hlavnom pódiu vystúpi aj Jana Kirschner, AMO&Band, Hex či Polemic.

Vyvrcholením sobotňajšieho programu bude Májový ohňostroj o 21:45, ktorý odpália z pontónov na Dunaji. Bližšie informácie o sprievodných podujatiach sú zverejnené TU. Súčasťou tohtoročného festivalu budú aj netradičné športové a umelecké projekty.

Ide napríklad o mestský piknik v Sade Janka Kráľa, ktorý ponúkne jeho návštevníkom ručne vyrobené šperky, hračky či oblečenie. Zúčastnia sa na ňom aj umelci venujúci sa streetartu a grafittom. V sobotu dopoludnia rozkvitne Bratislava vďaka aktivistom s Pressburg embassy, ktorí v meste vysadia viac ako tisíc kvetov.

Akcia „Komu sa nelení, tomu sa zelení“ sa oficiálne začne o 10:30 na Kamennom námestí a pridať sa môže každý, kto chce vysadiť vlastný kvet. Majáles 2012 je projekt, ktorý so samosprávou hlavného mesta a združením Bratislavský majáles spoluorganizuje mestská časť Petržalka, Staré Mesto, Bratislavský samosprávny kraj, aktivisti z Pressburg embassy či spoločnosť KULLA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KirschnerĽubomír Andrassy