Bratislava sa na jeden deň zmenila na OpenSlavu

Bez názvu
OpenSlava Foto: Accenture

BRATISLAVA 14. októbra (WBN/PR) – O najnovšie trendy v open source a Java ekosystéme je na Slovensku záujem. Potvrdzuje to aj úspešný prvý ročník konferencie OpenSlava, ktorú v piatok 11. októbra organizovala spoločnosť Accenture v spolupráci s Fakultou elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity.

Na celodennej konferencii OpenSlava 2013 sa predstavili špecialisti na open source a Java technológie zo strednej a západnej Európy, vrátane Slovenska. Pilotný ročník zaznamenal rekordných viac ako 500 registrovaných účastníkov, čo len potvrdzuje záujem slovenskej IT komunity o odborné konferencie tohto typu. Podujatie zorganizovala spoločnosť Accenture v spolupráci s FEI STU a podporou mediálnych partnerov zive.sk a robime.it.

Prezentujúci účastníkom predstavili, ako podniky na celom svete využívajú benefity Java a open source technológií pri riešení výziev firemných infraštruktúr. Svoje skúsenosti predstavili okrem slovenských spíkrov aj odborníci z Fínska, Lotyšska, Nemecka, Rakúska a Španielska, ktorí na Slovensku prednášali vôbec po prvýkrát. Medzinárodný rozmer podujatia sa prejavil aj v publiku, v ktorom sa nachádzali účastníci z Čiech, Holandska, Rakúska, Nemecka či Dánska.Podujatie sme zorganizovali preto, lebo si ako jeden z top IT zamestnávateľov na Slovensku uvedomujeme, že je dôležité zdieľať skúsenosti a prinášať najnovšie trendy zo sveta aj do lokálnej IT komunity,“ povedal Tomáš Volek, riaditeľ technologických centier spoločnosti Accenture v krajinách strednej a východnej Európy.Za pravdu nám dáva aj záujem a pozitívne ohlasy ľudí, ktoré nás veľmi príjemne prekvapili,“ dodal.

Konferencia okrem IT odborníkov z praxe zaujala aj študentov slovenských technických škôl, ktorí tvorili približne tretinu celkového počtu účastníkov. „Sme veľmi radi, že študenti technologických smerov majú aj vďaka takýmto aktivitám možnosť obohatiť a prepojiť svoje univerzitné znalosti s praxou a skúsenosťami odborníkov. Navyše veľmi oceňujeme, že sme na pôde našej fakulty mohli predstaviť špičkových expertov zo zahraničia, z ktorých mnohí prednášali na Slovensku vôbec po prvýkrát,“ povedal Gabriel Juhás, dekan Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Accenture