Bratislava zažije koncert ILLA J – 22.apríl

PlagatA2
ILLA J, KONFIDO

BRATISLAVA 5. apríla 2018 (WBN/PR) – Tretí sólový album predstaví v Bratislave ILLA J (Detroit, US). Spevák a hudobník vlastným menom John Derek Yancey, známy ako ILLA J, je zakladajúcim členom detroitskej hip-hopovej formácie Slum Village, ktorú založil okrem ďalších členov aj so svojím starším a známejším bratom J DILLA. V súčasnosti je ILLA J jeden z mála interpretov, ktorým sa podarilo z rapovaného prejavu prejsť do kvalitného spievaného a inštrumentálneho pôsobenia na pódiu.

V poradí tretí vlastný album s názvom HOME predstaví slovenskému publiku v nedeľu 22.apríla 2018 v bratislavskom klube Hopkirk. Jeho aktuálne európske koncertné turné HOME European Tour Part 2 je výsledkom záujmu o jeho februárové turné. V mesiaci apríl sa ILLA J predstaví okrem západoeurópskych metropol aj v tej našej. Zaujímavosťou prvej časti koncertnej šnúry bol pomer ženského a mužského publika, kde 80% publika bola ženská.

PlagatA2
ILLA J, KONFIDO

Na scéne je vydavateľsky aktívny od roku 2004, počas svojej kariéry ILLA J spolupracoval napríklad s A Tribe Called Quest, Erykah Badu, MF Doom, De La Soul, Busta Rhymes, The Pharcyde, Common a mnoho ďalších umelcov a interpretov, niektorými pracuje aj v súčasnosti.

ILLA J

FB event

Predpredaj

Tvorba / diskografia:

1. ILLA J EP (2007)
2. YANCEY BOYS album (2008)
3. 4 PAST MIDNITE EP
4. EVOLUTION ako SLUM VILLAGE album(2013)
5. SUNSET BLVD. album (2013)
6. ILLA J album (2015)
7. YES ako SLUM VILLAGE album (2015)
8. HOME album (2017)
plus výberovka DIRTY SLUMS a DIRTY SLUMS 2 so skupinou SLUM VILLAGE

Videoklipy:

ILLA J – HOME

ILLA J – SOUNDS LIKE LOVE feat. DEBI NOVA

ILLA J – 7 MILE

ILLA J – UNIVERSE

ILLA  – SAM COOK

ILLA J – R U LISTENIN

ILLA J – WE HERE

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erykah Badu