Bratislavčania od nového primátora neočakávajú zázraky

Bratislavský hrad

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) – Bratislavčania od nového primátora neočakávajú žiadne zázraky, avšak očakávajú zmeny v doprave.

Agentúra SITA oslovila obyvateľov hlavného mesta v centre mesta na Vianočných trhoch. Niektorí z oslovených obyvateľov hlavného mesta dúfajú, že s novým človekom v primátorskom kresle bude už len lepšie. Primátor vraj musí sám najlepšie vedieť, čo spraviť pre Bratislavu ako prvé.

Veľmi by som ocenila, keby niečo pre tú dopravu urobil, pretože tá naša doprava je naozaj katastrofálna, takže snáď to bude lepšie,“ uviedla staršia obyvateľka mesta, ktorá dlhé roky pracovala v doprave. Mladých ľudí trápi najmä doprava a Starý Most. „Zázraky neočakávam, nie sú peniaze, treba seriózne uvažovať,“ uviedol jeden zo starších obyvateľov. „Ja v mojom veku už neverím na nič,“ uviedla oslovená staršia žena, k volebným urnám sa však napriek tomu chystá.

Niektorí z oslovených k volebným urnám nešli, pretože kandidátom neveria, niektorí si nevedeli spomedzi nich vybrať. „Nemám koho voliť, pretože mi ani jeden z kandidátov nevyhovuje. Z jednej strany mám pocit, že to nie sú odborníci, a keď je to odborník, tak mi nesedí po politickej strane,“ uviedol mladý obyvateľ hlavného mesta. Niektorí sa rozhodovali na poslednú chvíľu. „V podstate som sa rozhodol vo volebnej miestnosti. Nevedel som sa rozhodnúť, ktorý z primátorov je ten správny. Na základe odporúčaní známych z Petržalky, ktorí boli s kandidátom spokojní, že tam urobil veľa, som sa rozhodol. A poslancov, to som ani nevolil,“ uviedol mladý volič.

Viacerí Bratislavčania však mali vo voľbe primátora jasno. „Keď pôjdem voliť, tak určite Budaja, lebo sa mi zdá, že je to zatiaľ jediný rovný človek od roku 1989. Jemu verím ako človeku, lebo mi vyšiel ako rovný človek za posledných dvadsať rokov. Možno by som špekulovala o Vášáryovej ako o rozumnej odvážnej žene,“ priznala sa staršia obyvateľka Bratislavy. Opačný postoj má jeden so starších voličov. „Bol som voliť, samozrejme, ale Vášáryovú rozhodne nie, ničomu sa nerozumie. Ona bola herečka a teraz v parlamente lúšti krížovky. To je opovážlivosť viesť mesto takým primátorom,“ uviedol. Zároveň sa vyjadril, že ľudia by mali ísť k volebným urnám, pretože tak môžu ovplyvniť budúcnosť mesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom