Bratislavčania pozor, pripravte sa na obmedzenia v MHD

Bratislava spustí novú zastávku,spojí autobusy a električky
Pohľad na prvú integrovanú zastávku MHD tzv. viededenského typu na Radlinského ulici v Bratislave. (27. august 2014) Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) – Dopravný podnik Bratislava upozorňuje na nadchádzajúce výluky v mestskej hromadnej doprave (MHD). Cez víkend sa musia obyvatelia a návštevníci mesta pripraviť na výluku električiek v úseku od zastávky Blumentál po Vozovňu Krasňany. Od pondelka (13. júla) obmedzí dopravu liniek 31, 39, 94 a N55 čiastočná uzávierka križovatky ulíc Imricha Karvaša a Radlinského. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová.

Jazdiť bude náhradná autobusová linka X3

V dňoch 11. a 12. júla nebudú premávať električky v úseku od zastávky Blumentál po Vozovňu Krasňany. Dôvodom je výstavba priecestia pri Kominárskej ulici. Dopravu na račianskej radiále budú cez víkend zabezpečovať linky č. 3, 5, 8 a X3. Náhradná električková linka č. 3 bude premávať v úseku Rača – Vozovňa Krasňany, jazdiť bude podľa osobitného cestovného poriadku a premávať bude celodenne v 7- až 8-minútových intervaloch.

Náhradná autobusová linka X3 bude zabezpečovať dopravu od Vozovne Krasňany k zastávke Blumentál. Tiež bude premávať v 7- až 8-minútových intervaloch, podľa osobitného cestovného poriadku. Na zastávke Vozovňa Krasňany sa budú vodiči električiek a autobusov čakať. Električková linka 5/8 bude premávať po spojenej trase a zabezpečí dopravu do Dúbravky a Ružinova.

Počas výluky bude tento spoj premávať z Dúbravky cez Saratovskú, Karloveskú, Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, tunel, Kapucínsku, Obchodnú, Radlinského, Blumentál, Vazovovu, Krížnu, Trnavské mýto, Ružinov. Linka č. 5/8 bude premávať podľa štandardných cestovných poriadkov v 15-minútovom intervale. „Upozorňujeme cestujúcu verejnosť, že môže dôjsť k odchýlkam, keďže ide o odklonovú trasu tejto linky,“ upozorňuje za Dopravný podnik Bratislava Volfová.

Elektricka
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

Pre modernizáciu električkovej trate čiastočne uzavrú križovatku

Ďalšie dopravné obmedzenia čakajú na cestujúcich od pondelka 13. júla. Tentoraz bude pre modernizáciu električkovej trate Radlinského-Štefanovičova čiastočne uzavretá križovatka ulíc Imricha Karvaša a Radlinského. Obmedzenia sa dotknú autobusových liniek č. 31, 39, 94 a N55 a potrvajú približne štyri až päť týždňov.

Autobusové linky č. 31, 39 a N55 budú premávať v smere na Trnavské mýto, Súhvezdnú a do Rače z Námestie 1. mája odklonom na Kollárovo námestie, zastavia na zastávke trolejbusov Kollárovo nám., ktorá bude náhradnou zastávkou za zastávku Nám. 1. mája. Následne pôjdu autobusy cez Radlinského ulicu a od zastávky Blumentál už pôjdu po stálej trase.

Linka č. 94 bude počas výluky premávať v centre mesta po skrátenej trase po náhradnú konečnú zastávku Slovenská technická univerzita na Radlinského ulici. Linka bude v centre mesta premávať z Námestia slobody smerom na ulicu Imricha Karvaša a na Radlinského ulicu, kde za zastávkou električiek zastaví na náhradnej zastávke STU, ktorá je priebežnou konečnou zastávkou a odtiaľ pôjde naspäť do Petržalky cez Kollárovo námestie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom