Bratislavčania sa opäť môžu vyviezť na Kamzík lanovkou

Lanovka zo Železnej studničky na Kamzík už premáva
Prví cestujúci na lanovke počas oficiálneho otvorenia lanovkovej sezóny v Bratislave na trase Železná studnikča – Kamzík. Bratislava, 27. apríl 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) – Bratislavčania sa môžu opäť previezť lanovkou zo Železnej studničky na Kamzík. Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý dnes oficiálne otvoril lanovkovú sezónu.

Ročne lanovku využije približne 22-tisíc ľudí, cesta nahor trvá na kilometrovej trase približne pätnásť minút. Za odvezenie na Kamzík ľudia zaplatia tri eurá, za spiatočnú jazdu štyri eurá. Lanovku môžu využívať aj cyklisti.

Ako uviedol novomestský starosta, prevádzka lanovky stojí mestskú časť približne 180-tisíc eur, tento rok sa im však podarilo ušetriť 20-tisíc eur. Nové Mesto chce tiež pri lanovke ešte v tomto roku otvoriť cyklotrasu, ktorú zvládnu aj deti vo veku 12 rokov. Začínať bude na hornej stanici lanovky, návštevníci sa na bicykli dostanú až dole.

Veríme, že toto posilní záujem ľudí o lanovku,“ povedal Rudolf Kusý. Strojník lanovky Milan Hanečka hovorí, že lanovku si obľúbili nielen Bratislavčania, ale aj návštevníci z celého Slovenska. Prichádzajú aj turisti z Rakúska, Maďarska, Českej republiky. Lanovku postavili v sedemdesiatych rokoch, po osemnástich rokoch ju zrekonštruovali. Podľa strojníka Hanečku sa jej netreba báť, pravidelne ju kontrolujú a udržiavajú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf Kusý