Bratislavčania vyzbierali na Deň narcisov vyše 200-tisíc eur

Deň narcisov
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš.

BRATISLAVA 6. mája (WebNoviny.sk) – Bratislavčania vyzbierali viac než 201-tisíc eur na pomoc onkologickým pacientom v rámci 22. ročníka zbierky Deň narcisov, ktorá sa konala 13. apríla. V Košiciach sa podarilo vyzbierať vyše 57-tisíc eur.

„Veľmi nás teší, že výnos zo Dňa narcisov za Bratislavu je výrazne vyšší ako ten minuloročný. Výnos za Košice je porovnateľný s minuloročným výsledkom,“ píše na svojej stránke Liga proti rakovine, ktorá zbierku organizuje.

Tisícky dobrovoľníkov

Končený výsledok zbierky za celé Slovensko bude známy do polovice júna, keďže je nutné zosumarizovať výsledky od 775 spoluorganizátorov z celej krajiny. V uliciach miest a obcí Slovenska sa počas dňa narcisov pohybovalo viac ako 15 500 dobrovoľníkov v tyrkysových tričkách, ktorí za príspevok rozdávali spinky v podobe narcisu.

Časť výnosu zo zbierky sa prerozdelí na podporu žiadostí od rôznych subjektov a organizácií na zakúpenie nevyhnutného prístrojového vybavenia či pomôcok pre nemocnice, zdravotnícke zariadenia, hospice, časť financií bude darovaná menším pacientskym organizáciám venujúcim sa onkologickým pacientom.

Prispieť môže každý

Vďaka financiám Liga proti rakovine každoročne zastrešuje projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

V Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach denne pripravuje program a ponúka širokú škálu služieb vrátane rehabilitácií, jazykových kurzov, prednášok a workshopov.

Časť financií zo zbierky je určená na priamu finančnú pomoc pacientom, ktorí sa v dôsledku ochorenia ocitli v hmotnej núdzi. Liga proti rakovine sa okrem toho stará o prevenciu a informovanosť verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Prispieť do zbierky môže každý aj mimo hlavného zbierkového dňa. Napríklad vkladom na účet Ligy proti rakovine SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo zaslaním SMS v hodnote tri eurá na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie LPR Liga proti rakovine