Bratislavská Rada KDH vyjadrila podporu Jánovi Figeľovi

Ján Figeľ
Ján Figeľ Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 7. júla (WEBNOVINY) – Bratislavská krajská rada KDH uznesením konštatovala, že sa na svojich rokovaniach nepodieľa na príprave alternatívnej platformy v hnutí.

Zároveň vyslovila podporu zámerom predsedu KDH Jána Figeľa, ktoré prezentoval na júnovom sneme strany v Ružomberku a bude sa v spolupráci s vedením KDH aktívne podieľať na príprave nových Stanov KDH a Programu KDH.

Uznesenie bratislavskej krajskej organizácie, ktoré má agentúra SITA k dispozícii, je odozvou na vznik platformy, ktorú ohlásil poslanec za KDH a člen krajskej rady v Bratislave Radoslav Procházka.

Procházka v júni počas snemu KDH pre agentúru SITA povedal, že jeho úsilie o systémovú zmenu fungovania KDH nebolo v konečnom dôsledku na sneme úspešné, ale dôležité je, že sa mu podarilo presadiť aspoň otvorenú diskusiu o nich.

Nepodlieham pocitom odovzdanosti, naopak – budem pokračovať v úsilí o vnútornú obrodu hnutia, a to budovaním programovej platformy, pravdepodobne aj s ambíciou postupnej prípravy novej personálnej alternatívy voči súčasnému vedeniu,“ povedal vtedy Procházka pre agentúru SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Radoslav Procházka
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie