Kriminalisti zadržali Rudolfa Kusého, ktorý je starostom bratislavského Nového Mesta

Polícia Bratislava
Policajti bratislavskej kriminálky zadržali verejného činiteľa Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 1. októbra, 16:09

Bratislavská kriminálka vo štvrtok ráno zadržala starostu mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolfa Kusého. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca mestskej časti Marek Tettinger.

Zadržanie verejného činiteľa

„K celej záležitosti sa môžeme bližšie vyjadriť, až keď budeme vedieť, čoho sa tento prípad týka. Nie sme si totiž vedomí žiadneho porušenia legislatívy, ktorého by sa mohol starosta mestskej časti dopustiť,“ uviedol hovorca a dodal, že zamestnancom miestneho úradu Nové Mesto nikto netlmočil žiadne relevantné výhrady či podozrenia, ktoré by zakladali podozrenie, že úrad či jeho štatutári v čomkoľvek postupovali protiprávne.

Bratislavská krajská polícia vo štvrtok ráno informovala o zadržaní verejného činiteľa, ktorý je obvinený zo spáchania trestného činu proti poriadku vo veciach verejných.

„Ako úrad sa dlhodobo usilujeme posilňovať transparentnosť, hospodárnosť pri verejnom obstarávaní, presadzujeme efektívnejšie fungovanie samosprávy a zabezpečenie férového prostredia pre všetkých, ktorí so samosprávou prídu do kontaktu,“ uviedol hovorca a dodal, že miestny úrad Bratislava-Nové Mesto, ako aj starosta mestskej časti, boli za posledných desať rokov opakovane terčom rôznych anonymných trestných oznámení a obvinení.

Prípad prevzala kriminálka

„Orgánom činným v trestnom konaní sme vždy poskytli maximálnu súčinnosť, rovnako budeme konať aj v tomto prípade,“ doplnil hovorca a dodal, že doteraz sa vždy všetky vznesené obvinenia ukázali ako neopodstatnené a nezmyselné. „Sme presvedčení, že inak tomu nebude ani tentoraz. V tejto chvíli nemáme vedomosť, čoho by sa malo aktuálne trestné oznámenie týkať,“ uzavrel.

Bratislavská krajská kriminálna polícia vo štvrtok zasahovala v prípade vyšetrovania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. „Vyšetrovanie tejto trestnej činnosti bolo začaté na Okresnom riaditeľstve PZ v Bratislave III, no prípad si pre jeho rozsah a závažnosť na základe výberovej príslušnosti prevzal odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave,“ uviedla bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Ako dodala, vyšetrovateľ v tejto súvislosti zadržal jednu osobu, ktorú na základe dôkaznej situácie obvinil z dvoch prečinov a dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek TettingerRudolf Kusý
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR