Bratislavský hrad nasvietili farbami francúzskej trikolóry

Bratislavský hrad
Bratislavský hrad je vysvietený vo farbách francúzskej trikolóry na znak solidarity s Francúzmi, ktorí sa spamätávajú z piatkových teroristických útokov. Foto: facebook.com/pellegrini.peter

BRATISLAVA 14. novembra (WebNoviny.sk) – Obete útokov v Paríži si v sobotu prišlo pred francúzske veľvyslanectvo v Bratislave uctiť viac ako sto ľudí. Prichádzať začali pred 17:00, postupne ich pribúdalo. Prichádzali po skupinkách i jednotlivo. Boli medzi nimi Slováci, ale aj cudzinci. Pred bránou veľvyslanectva zapaľovali sviečky a prinášali kvety či odkazy.

Bratislavský hrad je vysvietený vo farbách francúzskej trikolóry. Stalo sa tak na znak solidarity s Francúzmi. Informoval o tom predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini, ktorý ostro odsudzuje tieto teroristické útoky.

„Francúzsko je kolískou slobody, rovnosti a bratstva, a preto vyjadrujem úprimnú ľútosť nad desiatkami mŕtvych, ktorí zahynuli pri útokoch. Takéto činy treba ostro odsúdiť a zabrániť ich opakovaniu,“ uviedol Pellegrini vo svojom vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytol riaditeľ odboru komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR Martin Dorčák.

Obrazom: Teroristické útoky v Paríži

Dóm sv. Martina sa zo sobotu na nedeľu naopak zahalil do tmy ako memento za všetkých nevinných ľudí, ktorých životy vyhasli v zvrátených prejavoch extrémizmu, terorizmu a intolerancie. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Kohútiková z oddelenia komunikácie a marketingu Kancelárie primátora hlavného mesta Slovenska.

Primátor Ivo Nesrovnal vo svojom vyhlásení tiež dôrazne odsúdil útoky v Paríži. „Je to nepochopiteľný a neľudský čin, ktorý je útokom proti hodnotám modernej európskej spoločnosti. Táto tragická udalosť v nás umocňuje presvedčenie, že terorizmus je hrozbou skutočne pre všetkých,“ uviedol primátor.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivo NesrovnalPeter Pellegrini