Bratislavský V-klub zažije v auguste Golden Age Concert

Michael Arenella
Michael Arenella & His Dreamland Orchestra, Fats Jazz Band a Saxophone Syncopators vystúpia na podujatí, ktoré sa bude konať 27. augusta v bratislavskom V-klube. Foto: loungerati.blogspot.sk

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) – V bratislavskom V-klube sa bude 27. augusta konať Golden Age Concert. Na podujatí sa predstavia kapely Michael Arenella & His Dreamland Orchestra, Fats Jazz Band a Saxophone Syncopators.

Deň pred samotným koncertom, teda 26. augusta, bude Michael Arenella spolu s kapelou v centre Kontakt na Ventúrskej ulici v Bratislave viesť workshop pre verejnosť.

„Michael Arenella & His Dreamland Orchestra je prvotriedny tanečný orchester, ktorý oživuje tradíciu hot džezu 20. a ranných 30. rokov minulého storočia. Michael Arenella je charizmatický trubkár a spevák, ktorého citlivý barytón robí aj z najsarkastickejšej piesne lahodnú skladbu. Dreamland Orchestra je autentický – nástroje, oblečenie a celkový prejav je v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú. Napriek svojej, dá sa povedať, staromódnosti, zvuk orchestra vyvoláva v ľuďoch niečo nadčasové. Arenella prináša starodávne piesne, ktoré svojou spontánnosťou prenáša do súčasnosti. Práve spontánnosť dala originálnej hudbe tohto obdobia svoje kúzlo, a tú Vám bezpochyby prinesie do prítomnosti práve Dreamland Orchestra,“ uviedla Jana Dekánková z formácie Fats Jazz Band.

Video: Michael Arenella & His Dreamland Orchestra

Fats Jazz Band je deväťčlenný orchester, ktorý založil v roku 2011 klavirista Ladislav Fančovič. Kapela hrá originálny swing z rokov 1925 až 1947, pričom používa aj dobové hudobné nástroje. V repertoári má skladby, ktoré nahrali Thomas „Fats“ Waller, Louis Armstrong, Teddy Wilson, Billie Holiday či Ella Fitzgerald.

Kapelu Saxophone Syncopators tvoria Frederika Babuliaková, Pavol Hoďa, Ján Gašpárek a Ladislav Fanzowitz. „Saxophone Syncopators je unikátny saxofónový kvartet, ktorý hrá ojedinelé pôvodné úpravy hudobného žánru ragtime pre štyri saxofóny. Tieto aranžmány pochádzajú z rokov 1910 až 1920 a traja páni a jedna dáma pri ich znovuoživovaní používajú zrekonštruované dobové hudobné nástroje,“ prezradila Dekánková.

Video: Fats Jazz Band

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie V-klub Národné osvetové centrum