Brian Ihnacak odchádza z Banskej Bystrice, dohodol sa na spolupráci s HC Košice

Slovan - Košice
Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer

Na súpisku hokejového tímu HC Košice pribudlo známe meno. Vedenie východniarov sa dohodlo na príchode 36-ročného stredného útočníka Briana Ihnacaka, ktorý je synom slávneho československého reprezentanta so skúsenosťami z NHL, trénera a aktuálne skauta Washingtonu Capitals, Petra Ihnačáka.

Hral v zámorí či Švédsku

Brianov strýko Miroslav Ihnačák odohral za Košice stovky zápasov vo federálnej aj slovenskej lige a tešil sa spolu z troch majstrovských titulov.

Brian Ihnacak je rodák z kanadského Toronta a okrem zámorských líg si vyskúšal aj švédsky, nórsky, taliansky, švajčiarsky a český hokej. V slovenskej extralige odohral spolu 95 zápasov s bilanciou 28+42. V minulej sezóne v drese bystrických „Baranov“ nastrieľal v 25 zápasoch 11 gólov a 19-krát asistoval. V tej aktuálnej nastúpil v Banskej Bystrici na 15 zápasov s bilanciou 3+6.

Flexibilita v útoku

Príchod ďalšieho centra nám zabezpečí flexibilitu v útoku. Brianove skúsenosti sa nám budú hodiť v dôležitých zápasoch s ťažkými súpermi. Jeho príchodom považujeme košické útočné rady za kompletné. Tím chceme posilniť ešte o jedného až dvoch obrancov. Aktuálne sme v komunikácii s viacerými hráčmi. Pevne verím, že sa nám podarí obranu skompletizovať v čo najkratšom čase, aj keď situácia na trhu s hráčmi je komplikovaná,“ uviedol športový manažér Gabriel Spilar na fejsbúkovom profile Košičanov.

Košičania zatiaľ nenapĺňajú vysoké predsezónne ambície. Vinou nekonštantných výkonov im v aktuálnej extraligovej tabuľke patrí piata priečka so ziskom 52 bodov z 34 zápasov. Za lídrom tabuľky – hráčmi HC Slovan Bratislava zaostávajú „Oceliari“ o priepastných 27 bodov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brian IhnačákGabriel Spilar
Firmy a inštitúcie HC '05 iClinic Banská BystricaHC Košice