Brighton v súboji tabuľkových susedov zmazal dvojgólové manko a zo Southamptonu vezie bod

Solly March, Cedric Soares
Solly March z Brightonu (vľavo) v súboji so Cédricom Soaresom zo Southamptonu počas zápasu 5. kola Premier League, v ktorom sa zrodila remíza 2:2. Southampton, 17. september 2018. Foto: John Walton/PA via AP.

SOUTHAMPTON 17. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Southamptonu v pondelňajšom dohrávanom zápase 5. kola Premier League remizovali s „tabuľkovým susedom“ z Brightonu 2:2.

Domáci viedli na štadióne St Mary’s 2:0 po góloch Pierra Hojbjerga a Dannyho Ingsa z pokutového kopu. Hostia  však na druhý presný zásah rýchlo odpovedali, keď sa v 67. minúte presadil Shane Duffay a v 91. minúte im bod vystrelil Glen Murray, ktorý premenil jedenástku.

Southampton je po piatich kolách nového ročníka Premier League na 13. priečke. Rovnaký počet päť bodov nazbieral aj Brighton, ale s horším skóre ja o stupienok nižšie.

Premier League – 5. kolo

• výsledok pondelňajšieho zápasu

Southampton – Brighton 2:2 (1:0)
Góly: 35. Hojbjerg, 65. Ings (z pok. kopu) – 67. Duffy, 90.+ Murray (z pok. kopu)