Brit daroval odľahlému hotelu nezvyčajný darček, jeho palec sa stal súčasťou kokteilu

Sourtoe kokteil
"Toe Captain" Sue Taylor drží certifikát, ktorí získajú tí, ktorí vypijú kokteil s mumifikovaným ľudským prstom. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 14. júna (WebNoviny.sk) – Bývalý príslušník britského námorníctva daroval odľahlému hotelu v Kanade nezvyčajný darček – svoj palec na nohe.

Nick Griffiths poslal svoj palec hotelu Downtown v meste Dawson v Yukonskom teritóriu po tom, ako oň v roku 2018 prišiel po omrzlinách v extrémnom zimnom maratóne.

Nick sľúbil svoj prst darovať v nádeji, že sa do Yukonu vráti, aby namiešal Sourtoe kokteil z jeho vlastného ‚materiálu’. Preslávenou ingredienciou miestneho kokteilu je totiž mumifikovaný ľudský prst.

Odvážlivci dostanú certifikát

Už viac ako štyridsať rokov si turisti a návštevníci hotela môžu objednať alkoholický kokteil podľa vlastného výberu podávaný s plávajúcim vysušeným ľudským prstom z nohy.

Ako sa u miestnych hovorí, „môžeš to piť rýchlo, môžeš to piť pomaly, tvoje pery sa však musia prsta dotknúť„. Po splnení tejto podmienky bar vystaví konzumentovi certifikát. Nápoj sa tradične podáva s yukonskou whisky.

Darčeku sa potešili

Od roku 1973, keď yukonský kapitán riečnej lode Dick Stevenson objavil zakonzervovaný prst v opustenom zrube, už podali viac ako 86-tisíc kokteilov Sourtoe.

V hoteli sa darčeku veľmi potešili, pretože získať prst na nohe nie je také jednoduché a Nick tak pomohol v pokračovaní tejto tradície.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom