Briti a Francúzi posilnia bezpečnostné opatrenia v Calais

Migranti v Calais
Migranti žijú v provizórnom stanovom tábore 'džungľa' pri Calais, ktorý je v podstate jedným obrovským slumom. Foto: ilustračné, SITA/AP

PARÍŽ 30. augusta (WebNoviny.sk) – Francúzsko a Británia hľadajú spôsoby, ako posilniť bezpečnostné opatrenia vo francúzskom prístavnom meste Calais, aby tak zabránili tisíckam migrantov v ilegálnom odchode do Británie, uvádza sa podľa agentúry AP v utorok zverejnenom spoločnom vyhlásení francúzskeho a britského ministerstva vnútra.

Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve a jeho britská kolegyňa Amber Ruddová sa dnes na stretnutí v Paríži dohodli, že v priebehu nadchádzajúcich mesiacov posilnia bezpečnostné opatrenia pri vstupoch do prístavu a eurotunela.

Cieľom pripravovaných opatrení je „znížiť migračný tlak“ v Calais a zachovať „životne dôležité ekonomické spojenie“, uvádza sa v spoločnom vyhlásení britského a francúzskeho rezortu vnútra.

V tábore známom ako Džungľa, ktorý vyrástol pri Calais, sa podľa humanitárnych organizácii v súčasnosti nachádza približne 9000 migrantov. Francúzske úrady ich počet odhadujú na 7000. V oboch prípadoch ide o najvyšší počet ľudí, aký sa v tábore od jeho vzniku zdržoval.

V Calais momentálne hliadkuje viac ako 1000 francúzskych policajtov, ktorí strážia ostnatým drôtom obohnané vstupy do prístavu a eurotunela spájajúceho Britské ostrovy s pevninskou Európou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom