Briti ponúkli slovenským úradom pomoc pri vyšetrovaní vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky

BRATISLAVA: Zapálenie sviečky za Jána Kuciaka
Smútiaci ludia zapaľujú sviečky na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej pred sídlom redakcie Aktuality.sk na Prievozskej ulici v Bratislave. Bratislava, 26. február 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 27. februára (WebNoviny.sk) – Spojené kráľovstvo je pripravené pomôcť, v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej ponúklo slovenským úradom pomoc pri vyšetrení tohto prípadu. Informovalo o tom veľvyslanectvo na svojom Facebooku.

„Sme šokovaní a smutní z tejto hroznej vraždy. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodinám a priateľom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Investigatívna žurnalistika hrá nezastupiteľnú rolu pri obrane demokratických spoločností a preto silno odsudzujeme násilie páchané na novinároch,“ dodala ambasáda v stanovisku.

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa zatiaľ dostupných informácií má ísť o úkladnú vraždu, Kuciaka zabili jedným výstrelom do hrude, Kušnírovú do hlavy.

Obaja sú pravdepodobne mŕtvi od štvrtka, polícia na základe žiadosti matky jednej z obetí dom prehľadala v noci z nedele na pondelok. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára.

Premiér Robert Fico prisľúbil milión eur každému, kto poskytne relevantnú informáciu o prípade. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakRobert Fico