Briti prekonali doterajšie maximum získaných zlatých medailí

Jazdecké družstvo Veľkej Británie
Jazdecké družstvo Veľkej Británie Foto: SITA/AP

LONDÝN 7. augusta (WEBNOVINY) – Veľká Británia má na svojom konte už dvadsať zlatých olympijských medailí, čím na domácich Hrách XXX. olympiády v Londýne prekonala svoje maximum z OH 2008 v Pekingu.

Historický dvadsiaty kov zlatého odlesku získali Briti v utorok za triumf v tímovej drezúre. V medailovej bilancii OH 2012 figuruje Veľká Británia na treťom mieste za Čínou a USA.

O vyrovnanie historického „zlatého“ maxima sa triumfom v mužskom triatlone v utorok postaral Alistair Brownlee. V utorok však môže pribudnúť ešte viac zlatých medailí, a to na pretekoch v dráhovej cyklistike, odkiaľ už Briti „vydolovali“ päť prvenstiev. Bradley Wiggins navyše vyhral časovku v cestnej cyklistike.

Ďalšie štyri zlaté medaily „vylovili“ britskí veslári z olympijského kanála, o tri zlaté sa postarali atléti Jessica Ennisová (sedemboj), Mo Farah (10 000 m) a Greg Rutherford (skok do diaľky). Už štvrtýkrát vo svojej kariére na OH zvíťazil vo svojej disciplíne jachtár Ben Ainslie a Andy Murray si pripísal triumf v tenisovej dvojhre mužov. Ostatné zlaté medaily sú zo streleckých súťaží, vodného slalomu a skokov družstiev v rámci jazdectva.