Briti si podali kráľa LeBrona, chytil Kate tam, kde nemal

Basketbalista LeBron James dostal osobnú chybu z etikety
Spotený kráľ James oblapil manželku princa Williama Kate Foto: SITA/AP

LONDÝN 11. decembra (WEBNOVINY) – Prepotený LeBron James drží okolo pliec manželku princa Wiliama Kate – obrázok, ktorý obletel svet, usvedčil basketbalového kráľa, že mu ešte chýbajú kráľovské spôsoby. Pozorným britským strážcom mravnosti neušlo, že krídelník Clevelandu sa dopustil hrubej „osobnej chyby“ v etikete.

Podľa protokolu verejných stykov s príslušníkmi kráľovskej rodiny je neprípustné, aby sa ich niekto čo i len dotkol – nech je dôvod akokoľvek nevinný. Jamesova pravá ruka na pleci vojvodkyne z Cambridgeu je vo svetle týchto pravidiel veľkým prešľapom.

Nehovoriac ešte o prepotenej mikine, ktorú mal najlepší basketbalista súčasnosti na sebe, keď pózoval s Williamom a Kate po pondelňajšom zápase NBA v Brooklyne. „Môžu ho nazývať ´kráľ James´, ale LeBron James nadvihol nejedno obočie, keď vzal za plecia Kate a pritom mal stále na sebe prepotenú mikinu,“ komentoval Daily Mirror.

Obrazom: Britský princ William s manželkou začali prvú oficiálnu návštevu USA

Oficiálny web Britskej monarchie nebol k LeBronovi taký prísny. Podľa neho vraj neexistuje záväzný kódex správania pre stretnutia s členmi kráľovskej rodiny, ale „veľa ľudí trvá na rešpektovaní tradičných noriem“.

Kate je v piatom mesiaci tehotenstva a od Jamesa dostala žltý dres Clevelandu s číslom 7 a nápisom Cambridge na chrbte. Červený v detskej veľkosti a s číslom 1 prevzal William pre ich prvé dieťa – princa Georgea.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe LeBron Jamesprinc Williamprinc William a Kate Middleton