Britská rocková kapela Muse zverejnila skladbu Psycho

Muse
Dominic Howard, člen kapely Muse. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – Anglická kapela Muse zverejnila skladbu Psycho. Formácia k piesni zároveň ponúkla lyric video, v ktorom je možné vidieť aj všetkých troch členov zoskupenia. Psycho sa bude nachádzať na očakávanom siedmom albume Drones, ktorý kapela plánuje vydať 8. júna.

Štúdiovka ponúkne dovedna dvanásť skladieb. Medzi nimi bude aj singel Dead Inside, ktorý by mal oficiálne vyjsť 23. marca. Na albume sa podieľal aj bývalý manžel Shanie Twain, producent Robert John „Mutt“ Lange, ktorý spolupracoval napríklad aj s AC/DC, Def Leppard, Maroon 5 či Bryanom Adamsom.

Muse

v zložení Matthew Bellamy, Christopher Wolstenholme a Dominic Howard vo svojej tvorbe spájajú alternatívu s hardrockom, progresívnym rockom, klasickou hudbou a elektronikou. Vydali zatiaľ šesť štúdiových albumov – Showbiz (1999), Origin Of Symmetry (2001), Absolution (2003), Black Holes And Revelations (2006), The Resistance (2009) a The 2nd Law (2012). Za nahrávku The Resistance získali v roku 2011 cenu Grammy v kategórii Najlepší rockový album. Na konte majú aj množstvo ďalších ocenení, ako napríklad päť MTV Europe Music Awards, šesť Q Awards, 17 NME Awards, dve BRIT Awards, štyri Kerrang! Awards a jednu MTV Video Music Award.

Video: Muse – Psycho

Informácie pochádzajú z webstránky muse.mu a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Def LeppardMatthew Bellamy