Britská tínedžerka sa každý deň mení na živú bábiku

Britka sa každý deň mení na živú bábiku
Foto: www.dailymail.co.uk

Venus Palermo, britská školáčka z Londýna, zo záľuby hrania sa s bábikami už síce vyrástla, ale táto téma ju zjavne neopustila. Dnes už 15-ročná tínedžerka sa každý deň oblieka do detských šiat a trávi čas pred zrkadlom, aby sa zmenila na živú bábiku. Jej inštruktážne videá, v ktorých radí ostatným dievčatám, ako dosiahnuť výzor nevinnej „hračky“, prilákali milióny fanúšikov. Aj napriek tomu, že mnohí považujú jej záľubu za kontroverznú, Venus o sebe tvrdí, že je úplne normálne dievča a ide len o nevinnú zábavu, ktorú schvaľuje aj jej matka Margaret.

Britka sa každý deň mení na živú bábiku
Foto: www.dailymail.co.uk

„Oblečenie vyberáme spolu. Myslím, že každý môže byť kým len chce. Ak sa snažíte za každú cenu byť normálny, ale nie ste to vy, utekáte pred svojimi snami. Myslím, že toto je sloboda – na takomto správaní nie je nič nebezpečné a jej sa takto páči žiť,“ uviedla Margaret.

Venus s nezvyčajnou záľubou začala po návšteve Japonska pred štyrmi rokmi. Tu sa prvýkrát stretla s kultom anime – japonských kreslených komiksov, ktoré inšpirovali aj je výzor. O dva roky neskôr si na YouTube založila vlastný kanál, na ktorý nahrávala svoje tanečné vystúpenia. Tie prilákali pozornosť mnohých divákov hlavne z Japonska, ktorí jej v komentároch písali, že vyzerá ako bábika. Odtiaľ bol už len kúsok od toho, aby sa Venus pustila do experimentov s mejkapom a oblečením a začala si pestovať imidž bábiky. Krátko na to pridala na internet aj inštruktážne videá, ktoré prilákali milióny návštevníkov. To s názvom „How to Look Like a Doll“ si pozrelo už vyše päť miliónov ľudí.

Britka sa každý deň mení na živú bábiku
Foto: www.dailymail.co.uk

„Mám veľa fanúšikov, ktorí hovoria, že sa chcú obliekať ako ja. Som veľmi šťastná, že dokážem inšpirovať toľko ľudí,“ uviedla Venus, ktorá sa nedávno objavila v poľskej televíznej šou oblečená ako bábika gejša. Pod jej videami sa však často objavujú aj negatívne komentáre, ktoré odsudzujú používanie neprirodzeného mejkapu ako aj skutočnosť, že v tom podporuje ďalšie tínedžerky.

Venus, ktorá plynule rozpráva piatimi jazykmi vrátane japončiny a španielčiny, tvrdí, že na dosiahnutie výzoru bábiky jej stačí 15 minút a špeciálne kontaktné šošovky, ktoré vytvoria efekt tých „bábikových“.

Keď sa jej matky v televíznej šou spýtali, či nebola zhrozená, keď si jej dcéra začala vytvárať nový imidž, Margaret pohotovo reagovala: „Bola by som zhrozená, keby prišla domov tehotná, nie som zhrozená z toho, že má rada milé oblečenie, volány a stužky. Jej tvár má aj tak črty bábiky a ak sa jej tento štýl páči, je to v poriadku. Viac by som mala obavy z toho, keby prišla domov opitá alebo zdrogovaná,“ dodala Margaret.

www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom