Britskí kritici chvália nový Madonnin album

Madonna
Madonna Foto: SITA

BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) – Nový album americkej speváčky Madonny s názvom MDNA sa dočkal priaznivých recenzií zo strany britských hudobných kritikov, ktorí mali možnosť si nahrávku premiérovo vypočuť v slávnych londýnskych štúdiách Abbey Road. Madonnina 12. štúdiovka vyjde oficiálne 26. marca.

Neil McCormick z denníka The Daily Telegraph ocenil, že Madonna na novinke „našla rovnováhu medzi refrénmi vhodnými pre rádiá a dancefloorovou energiou“. Podotkol však, že jej texty často znejú, akoby boli do skladieb pridané až dodatočne.

Podľa Deana Pipera z Daily Mirror je MDNA lepším albumom než speváčkine staršie nahrávky Music (2000) a American Life (2003). „Madonna neustále posúva limity svojho statusu superhviezdy a album MDNA určite nie je sklamaním,“ uviedol Piper. Matthew Todd z magazínu Attitude ohodnotil novinku štyrmi hviezdičkami z piatich, pričom dodal, že „Madonna sa snaží znova získať svoje postavenie“.

Album MDNA obsahuje dvanásť skladieb, na ktorých Madonna spolupracovala s producentmi ako napríklad William Orbit, Benny Benassi alebo Martin Solveig. Prvým singlom sa stala pieseň Give Me All Your Luvin‘, v ktorej sa ako hostky objavili rapperka Nicki Minaj a speváčka M.I.A. Minaj okrem toho hosťuje aj v skladbe I Don’t Give A.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe MadonnaNicki Minaj