Britskú poslankyňu zabili, prerušili kampaň pred referendom

Brexit
Foto: ilustračné, SITA/AP

Londýn 16. júna (WebNoviny.sk) – Britská labouristická poslankyňa Jo Coxová podľahla zraneniam, ktoré utrpela pri dnešnom útoku na svoju osobu vo svojom volebnom obvode neďaleko mesta Leeds. Oznámila to polícia na tlačovej konferencii s tým, že muža, ktorý poslankyňu napadol, zatkla a po nikom ďalšom v súvislosti s jej smrťou nepátra.

Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Štyridsaťjedenročná matka dvoch detí utrpela dnes strelné a bodné zranenia pri napadnutí vo svojom volebnom obvode v obci Birstall neďaleko Leedsu. Polícia zatkla 52-ročného muža. Podrobnosti z incidentu však nezverejnila.

Podľa britskej tlačovej agentúry PA sa poslankyňa zamiešala do potýčky medzi dvoma mužmi.

Hlavná inšpektorka polície grófstva West Yorkshire Dee Collinsová uviedla, že polícia nemôže hovoriť o motíve činu, páchateľa však zatkla. Ďalší muž, ktorý bol pri incidente tiež zranený, by mal podľa očakávaní prežiť.

Skupiny z oboch strán britského referenda o členstve v Európskej únii dnes po napadnutí poslankyne prerušili svoju kampaň a britský premiér David Cameron povedal, že zrušil dnešnú plánovanú dvojhodinovú návštevu Gibraltáru, kde chcel vystúpiť na podporu tábora za zotrvanie Británie v EÚ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Cameron