Bronz z Pohára konfederácií získalo po dráme Taliansko

Taliansko uruguaj
Talianski futbalisti oslavujú víťazstvo nad Uruguajom v súboji o tretie miesto v Pohári konfederácií Foto: SITA/AP

SALVADOR 30. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti Talianska obsadili na IX. ročníku Pohára konfederácií FIFA 2013 v Brazílii tretiu priečku.

Zverenci Cesareho Prandelliho triumfovali v nedeľňajšom dueli o „bronz“ v Salvadore nad Uruguajčanmi až po strelách zo značky pokutového kopu 3:2. V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 2:2

„Azúrová squadra“ viedla od 24. minúty, keď sa presadil obranca Davide Astori. Jeho gólu predchádzal Diamantiho prudký strieľaný center z pravého krídla, ktorý „zaplachtil“ až do vzdialenejšej žrde Muslerovej bránky, lopta sa nešťastne odrazila od brankárovho krku k úplne voľnému bekovi Cagliari a ten ju pohodlne doťukol do siete – 0:1.

Druhý gól padol až po takmer hodine hry, v 58. min si Cavani skvele nabehol do šestnástky a po Garganovej prihrávke strelou z prvej obstrelil Buffona – 1:1. Potom prišli na rad dva utešené góly z priamych kopov, po jednom na každej strane. V 73. min zaúradovala Diamantiho diamantová ľavačka, ktorý technickou strelou ponad múr k ľavej Muslerovej žrdi zariadil pre Talianov opäť tesný náskok. Nevydržal však dlho, na Cavaniho bombu zo štandardky pod brvno v 79. min bol Buffon prikrátky – 2:2.

V riadnom hracom čase sa o víťazovi nerozhodlo, na rad prišlo predĺženie, ale ani v ňom gól nepadol. V 110. min videl druhú žltú kartu Montolivo a Uruguaj sa nadýchol k záverečnému tlaku. Šance Suáreza a Cavaniho však zostali nevyužité. V následnej penaltovej lotérii neuspeli až traja hráči juhoamerického zástupcu – Forlán, Cáceres ani Gargano. Taliani zvíťazili v rozstrele 3:2.

Finále turnaja Brazília – Španielsko je na programe presne od polnoci SELČ z nedele 30. júna na pondelok 1. júla na štadióne v Riu de Janeiro.

Výsledok – Pohár konfederácií FIFA – nedeľa – o 3. miesto:

Uruguaj – Taliansko 2:2 po predĺžení (2:2, 0:1), na strely zo značky pok. kopu 2:3

Góly: 58. a 79. Cavani – 24. Astori, 73. Diamanti, ŽK: 8. Maximiliano Pereira, 61. L. Suárez – 55. Chiellini, 82. Montolivo, ČK: 110. Montolivo (po druhej ŽK)

Jedenástkový rozstrel: Forlán (Urug.) – nepremenil, Aquilani (Tal.) 0:1, Cavani 1:1, El Shaarawy 1:2, L. Suárez 2:2, De Sciglio – nepremenil, Cáceres – nepremenil, Giaccherini 2:3, Gargano – nepremenil

Uruguaj: Muslera – Maximiliano Pereira (81. Á. Pereira), Lugano, Godín, M. Cáceres – Arévalo (107. D. Pérez), Gargano, C. Rodríguez (56. Á. González) – L. Suárez, Cavani

Taliansko: Buffon – Maggio, Astori (96. Bonucci), Chiellini, De Sciglio – Candreva, De Rossi (70. Aquilani), Montolivo – Diamanti (83. Giaccherini) – El Shaarawy, Gilardino

Firmy a inštitúcie Talianska futbalová reprezentáciaUruguajská futbalová reprezentácia