Bronzový medailista Krušeľnickij odmieta vedomý doping, nikdy v kariére neužil zakázanú látku

Anastasia Bryzgalovová, Alexander Krušeľnickij
Alexander Krušeľnickij s manželkou Anastasiou Bryzgalovovou počas zápasu na ZOH 2018. Pjongčang, 21. február 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 21. februára 16:16

PJONGČANG 21. februára (WebNoviny.sk) – Pozitívny dopingový nález ruského hráča curlingu Alexandra Krušeľnického bude mať pravdepodobne aj trestnoprávnu dohru.

Aj B-vzorka preukázala meldónium

Olympijský športovec z Ruska spoločne s manželkou Anastasiou Bryzgalovovou získali na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu bronz v miešaných družstvách v curlingu.

Prelink

Krušeľnickému však aj po analýze B-vzorky preukázali meldónium a takmer určite pár dodatočne diskvalifikujú. Otázkou ostáva, ako sa športovcovi dostala do organizmu zakázaná látka. Podľa špecializovaného portálu insidethegames.biz práve to by malo byť predmetom policajného vyšetrovania v jeho domovskej krajine.

Pozitívny test šokoval aj jeho manželku

„Naši športovci pravidelne spolupracujú so Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA) aj Medzinárodným olympijským výborom (MOV). Odovzdávajú vzorky častejšie ako iní športovci. Ak sa preukáže pozitívny nález, ide o individuálne zlyhanie. Plne podporujeme nulovú toleranciu dopingu aj aktivity WADA v tomto smere,“ uviedlo v stanovisku vedenie výpravy OŠR.

Krušeľnickij s Bryzgalovovou boli prví pretekári z Ruska v miešaných družstvách v tomto odvetví. „V prvom rade sa ospravedlňujem svojim kolegom z OŠR aj celej delegácii a fanúšikom. Je mi veľmi ľúto, že historický triumf Ruska zatienil dopingový škandál. Som pripravený plne spolupracovať, nikdy v kariére som vedome neužil zakázanú látku. Som zásadne proti dopingu a snažím sa pravidlá dodržiavať čo najdôslednejšie. Môj pozitívny test ma šokoval rovnako ako moju manželku Nasťu,“ vyhlásil v stanovisku Krušeľnickij.

Športový arbitrážny súd (CAS) informoval, že sa prípadom Alexandra Krušeľnického bude zaoberať vo štvrtok

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander KrušeľnickijAnastasia Bryzgalovová
Firmy a inštitúcie WADA Svetová antidopingová agentúra