BROWN: Nikdy som nikoho nebil

Gordon Brown
Gordon Brown Foto: SITA/AP

LONDÝN 21. februára (WEBNOVINY) – Britský premiér Gordon Brown v nedeľu rozhodne poprel fámy, že sa správa hrubo k svojím podriadeným, ktorí sa boja. Obvinil ho z toho publicista Andrew Rawnsley, ktorý vo svojej pripravovanej knihe popisuje situácie, keď si Brownovi podriadení údajne zakrývali tvár v obave, že sa ich premiér chystá udrieť. Brown v nedeľu v rozhovore pre televíznu stanicu Channel 4 pripustil, že niekedy býva nahnevaný, hnev však podľa vlastných slov obracia len proti sebe: „Keď sa hnevám, hnevám sa na seba, hádžem na zem noviny, alebo robím niečo podobné,“ povedal premiér. Rozhodne však odmietol, že by svoj hnev obracal voči svojim spolupracovníkom: „Poviem to úplne jasne, aby nevznikli žiadne ďalšie nedorozumenia: Nikdy, nikdy v živote som nikoho neudrel,“ povedal Brown.

Podľa pripravovanej Rawnsleyho knihy, z ktorej citoval denník Observer, sa viacerí premiérovi spolupracovníci sťažovali na jeho výbuchy hnevu. Autor ako najzávažnejší incident popisuje príbeh, ktorý sa mal údajne odohrať v premiérovom aute. Brown po tom, čo mu oznámili zlú novinu, „zovrel päsť a udrel ňou do predného sedadla“. Jeho ochrankár, ktorý na sedadle sedel, sa údajne „v šoku strhol“, a spolupracovník, ktorý sedel vedľa Browna, „sa uhol, pretože sa bál, že ho premiér ide udrieť do tváre“.

Obvinenia sa objavili presne v rovnaký deň, v ktorom Brown odštartoval svoje predvolebnú kampaň s názvom Protiúder. Názov bol zvolený s ohľadom na vzostup opozičných konzervatívcov pod vedením Davida Camerona, ktorému prieskumy veštia volebné víťazstvo.

SITA/AFP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gordon Brown