Brusel je zhrozený z Britov, že povolil trojrodičovstvo

Foto: Thinkstock

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) – Europoslanec Miroslav Mikolášik (KDH) je sklamaný a rozhorčený z rozhodnutia britskej hornej komory parlamentu, ktorým sa podľa neho odteraz v tejto krajine mení chápanie podstaty ľudskej bytosti.

Mikolášik sa obáva ďaľších manipulácií

Britský parlament povolil vytváranie detí s tromi biologickými rodičmi. Británia sa tak stala prvou krajinou na svete, ktorá legalizovala takýto postup. Kritici zákon odsudzujú najmä pre fakt, že umožňuje zásah do genetiky ľudského rodu.

„Napriek skutočnosti, že neboli vykonané ani len všetky klinické skúšky z hľadiska bezpečnosti takýchto postupov, Veľká Británia takto otvorila dvere mnohým ďalším manipuláciám s človekom,“ uviedol dnes pre agentúru SITA slovenský poslanec Európskeho parlamentu Mikolášik, ktorý bol iniciátorom dvoch výziev na odmietnutie zákona.

S podporou mnohých kolegov šiestich zo siedmich politických skupín EP, písomne apeloval pred hlasovaním v dolnej komore britského parlamentu na britského ministra zdravotníctva Jeremyho Hunta a opätovne pred schvaľovaním v hornej komore na britského premiéra Davida Camerona.

Miroslav Mikolášik
Foto: SITA/Martin Havran

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Mikolášik