Brusel schválil Slovensku peniaze na diaľničný úsek D1

kamión, diaľnica
Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič.

BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) – Európska únia preplatí Slovensku 84,8 mil. eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Fričovce € Svinia, čo predstavuje 85 percent z oprávnených nákladov.

Celková hodnota projektu je 99 mil. eur. Informoval o tom hovorca ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Martin Kóňa. Počas dvoch mesiacov tak ide o druhý veľký projekt, ktorý Slovensku schválila Európska komisia.

„V apríli sa nám podarilo získať rozhodnutie komisie na železničný projekt Nové Mesto nad Váhom – Zlatovce v sume 230 miliónov eur. Dnes mám v rukách čerstvé rozhodnutie o schválení diaľničného projektu D1 Fričovce – Svinia za 99 miliónov eur. Je veľmi reálne, že v priebehu pár týždňov nám Brusel schváli aj projekt D1 Jánovce – Jablonov v čiastke 183 mil. eur,“ uviedol počas Monitorovacieho výboru OPD v Žiline šéf rezortu dopravy Ján Počiatek.

Projekt je súčasťou Operačného programu Doprava, ukončený by mal byť na jar roku 2015. Úsek Fričovce € Svinia je súčasťou diaľničného ťahu D1 v smere Bratislava – Košice, jeho dĺžka predstavuje 11,217 km. Vybudovaním diaľnice sa má zlepšiť a zrýchliť prístup do prešovského regiónu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Počiatek