Budaj vďačný aj šťastene, Gáborík nebodoval osem zápasov

Marián Gáborík
Marián Gáborík v nedeľu rozhodol o triumfe 'kráľov' na ľade San Jose. Foto: SITA/AP

DENVER 22. februára (WebNoviny.sk) – Po troch prehrách za sebou pribudlo slovenskému hokejovému brankárovi Petrovi Budajovi do štatistík v NHL 2016/2017 opäť víťazstvo. V utorňajšom zápase v Denveri proti Coloradu ho prekonal iba fínsky mladík Mikko Rantanen v úvode druhej tretiny, a tak hráči Los Angeles aj zásluhou 24 zákrokov banskobystrického rodáka zvíťazili tesne 2:1. Slováka s 96-percentnou úspešnosťou zásahov vyhlásili za druhú hviezdu. Kings poskočili na 9. priečku v Západnej konferencii.

„Odstupy v tabuľke sú tesné, takže potrebujeme každý bod. Je to pre nás dôležité víťazstvo,“ hodnotil Budaj, ktorý si dobre postavil žŕdky. „Áno, štyri či päťkrát mi pomohli. Konštrukciu trafili tuším Gabriel Landeskog, John Mitchell aj Tyson Barrie v tretej tretine. Niekedy však potrebujete aj šťastie. Vďakabohu, že z tých šancí nepadol gól,“ doplnil 34-ročný brankár na webe nhl.com.

Hostia v druhej tretine otočili z 0:1 na 2:1 a vydreli víťazstvo, lebo ich ofenzívne hviezdy zaryto mlčia. Elitný center Anže Kopitar v uplynulých siedmich zápasoch vrátane utorňajšieho dosiahol jedinú asistenciu a nazbieral za toto obdobie šesť mínusiek, slovenský krídelník Marián Gáborík vôbec nebodoval už osem duelov. „Králi“ najbližšie privítajú doma Boston.