Bude pre mňa cťou opäť nosiť reprezentačný dres, vyjadril sa Miroslav Stoch

Miroslav Stoch
Miroslav Stoch v drese slovenskej futbalovej reprezentácie.

PRAHA 30. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalista Miroslav Stoch sa v pražskom derby podieľal dvomi gólmi na víťazstve Slavie nad Duklou 4:1 v rámci pondelňajšej dohrávky 13. kola najvyššej českej súťaže.

Dvadsaťdeväťročný Stoch zaznamenal v prebiehajúcom ročníku už sedem presných zásahov a pridal k nim tri asistencie, čo mu momentálne vynieslo tretiu pozíciu v poradí strelcov českej ligy.

„Je teraz jedným z najdôležitejších článkov tímu. Čo ho poznám, je v najlepšom rozpoložení, je to absolútne komplexný hráč,“ pochválil Stocha tréner Slavie Jindřich Trpišovský v rozhovore pre klubový web.

Slavia Praha je späť na čele tabuľky

Slavia Praha sa po pondelkovom víťazstve vrátila na čelo tabuľky o dva body pred Plzeň. Za Duklu strelil jediný gól hostí Slovák Ivan Schranz, do zápasu zasiahli v hosťujúcich farbách aj ďalší Slováci Ján Ďurica a Frederik Bilovský. No ani statočný výkon Dukly nestačil na rozbehnutú Slaviu.

„Sme spokojní so vstupom do zápasu, výsledkom aj s gólmi. Nikto sa nám nezranil ani nevykartoval. V niektorých úsekoch sme predvádzali skvelý futbal, no stále to nebolo bez chyby, „ zhodnotil výkon svojich zverencov Trpišovský.

Práve Stochov prvý gól padol po peknej kombinácii červeno-bielych. „Je teraz jedným z najdôležitejších článkov mužstva. Som rád, že potvrdzuje svoju formu. Na druhú stranu sú všetci hráči dôležití, mužstvo ho dostáva do šancí, on je potom nositeľom vysokej futbalovej kvality a rozhodujúcich momentov. Je nebezpečný pri zakladaní útokov a rovnako pri zakončení. Niekoľkokrát sa vrátil aj za spoluhráčov, berie si loptu v pozíciach, kedy by si to iný hráč netrúfol,“ doplnil ďalšie chvály na Stochovu adresu Trpišovský.

Možný návrat Stocha do reprezentácie

K svojmu výkonu sa pre portál iDNES.cz vyjadril aj samotný hráč. „Proste sa cítim v pohode,“ uviedol Stoch a dodal: „Bodujeme, vyhrávame, v kabíne je neskutočná pohoda a verím, že to udržíme co najdlhšie.“

Stoch okomentoval aj svoj možný návrat do slovenskej reprezentácie. „To je na trénerovi. S pánom Hapalom sme si niekoľkokrát telefonovali, tento týždeň sa máme stretnúť. Keď ma tréner povolá, budem rád. Bude pre mňa cťou opäť nosiť reprezentačný dres,“ povedal.

V najbližšom kole českej najvyššej súťaže sa Slavia predstaví v ďalšom pražskom derby na ihrisku Sparty. Pôjde o tabuľkový súboj prvého so štvrtým. V rovnakom kole hostí tretia Ostrava druhú Plzeň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ĎuricaMiroslav StochPavel Hapal
Firmy a inštitúcie SK Slavia PrahaSlovenská futbalová reprezentácia