Budú dražiť list Alžbety II. o láske k princovi Philipovi

Kráľovná Alžbeta II. navštívila Nemecko
Britská kráľovná sa spolu s manželom princom Philipom v súčasnosti nachádza na návšteve Nemecka, kde má pred sebou ešte bohatý program. Počas druhého dňa svojho oficiálneho pobytu v krajine varovala pred rozdelením Európy. Berlín, 24. júna 2015. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Britský aukčný dom The Chippenham Auction Rooms usporiada 23. apríla aukciu, v ktorej bude v ponuke list kráľovnej Alžbety II. spisovateľke Betty Shew, v ktorom píše ako sa zaľúbila do svojho manžela princa Philipa Mountbattena, vojvodu z Edinburghu. Vtedy 21-ročná princezná ho autorke napísala v roku 1947 pre knihu Royal Wedding (v preklade Kráľovská svadba, pozn. SITA), ktorá neskôr vyšla pri príležitosti ich svadby v tom istom roku.

Panovníčka v liste odhaľuje detaily ich vzťahu ako napríklad ich zoznámenie sa v roku 1939 alebo spoločné trávenie voľného času, ktorým bola napríklad aj rýchla jazda vo Philipovom aute. Dokument je súčasťou kolekcie kráľovských memorabílií, medzi ktorými je aj spodná bielizeň kráľovnej Viktórie či jej vosková figurína. Odborníci odhadujú, že by mohol vyniesť 800 až 1200 libier (v prepočte približne 1000 až 1500 eur).

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com a www.telegraph.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe kráľovná Alžbeta II.