Budúcnosť 'kojotov' v NHL je neistá, mesto im zrušilo nájom

Phoenix coyotes
Foto: SITA/AP

GLENDALE 11. júna (WEBNOVINY) – Budúcnosť organizácie NHL Arizona Coyotes v meste Glendale je ohrozená, mestská rada hlasovala v stredu za zrušenie prenájmu arény pre hokejový klub. Zmluvu o nájme na 15 rokov za 225 miliónov dolárov podpísalo mesto Glendale so spoločnosťou IceArizona v roku 2013 krátko po tom, čo konzorcium kúpilo klub od NHL. V stredu hlasovala mestská rada za zrušenie kontraktu pomerom 4:3. Dohoda mala už v minulosti množstvo kritikov.

Glendale využije medzeru v zmluve, podľa ktorej je ju možné zrušiť v prípade, že mestský zamestnanec prejde do služieb druhej strany. Craig Tindall bol do roku 2013 právnikom mesta, v súčasnosti pracuje pre IceArizona. Tindall nikomu nevadí, problémom sú financie a príchod nového majiteľa Andrewa Borrowaya.

„Dnes sa všetci cítia ako porazení. Chápem fanúšikov, ale nemajú dostatok informácií v tejto zložitej problematike. Ak by ich mali, lepšie by to pochopili,“ vyhlásil starosta Jerry Weiers.

Mesto Glendale je otvorené rokovaniam o novej zmluve. IceArizona sa po kroku mestskej rady chystá podať žalobu na Glendale na celkovo 200 miliónov dolárov. „Spôsobili nám škodu. Ako môžeme rokovať, keď sme dostali guľku do hlavy?“ pýtal sa poradca Coyotes Nick Wood.

Podľa názoru klubu má posledné rozhodnutie negatívny dopad aj na miestne firmy, vystraší všetkých sponzorov a spôsobí problémy pri kandidatúre na usporiadanie juniorského svetového šampionátu 2017.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arizona Coyotes